Зброя Китаю потрапляє в Сирію через посередників – Die Presse

Поділитися
Зброя Китаю потрапляє в Сирію через посередників – Die Presse Асад отримує китайську зброю через Іран. Ілюстрація © news-front.info
Одним з таких посередників, вірогідно, став Іран, на який припадає 31% всього китайського експорту зброї.

В той час, як Росія посилює військову присутність в Сирії, відправляючи туди зброю і військових, Китай не бажає втручатися в конфлікт. Однак це не означає, що КНР повністю лишається осторонь війни.

Про це на сторінках Die Presse пише оглядач Марліс Кастерхофер, нагадуючи, що Пекін продавав Дамаску радари ППО і ракети до 2011 року. Експерт Стокгольмського інституту дослідження проблем миру Sipri Пітер Вацеман підтверджує, що сьогодні немає жодних доказів того, що китайська влада продовжила ці поставки дотепер. Але в цей же час, лише в минулому році Пекін продавав зброю 24 країнам. Тож не виключено, що ця зброя потрапляє в Сирію через країни-посередниці.

"Приміром, поза сумнівом, що КНР продає зброю Ірану. З моменту введення санкцій проти Тегерану в 2006 році на іранський ринок припадає 31% всього експорту зброї Китаю", - каже Вацеман.

Крім того, Іран сам виробляє розроблене в Китаї озброєння за умовами купівлі ліцензії. Експерт переконаний, що Тегеран продає таку зброю Дамаску. Під питанням лише об'єми поставок і те, чи узгоджені вони з владою КНР.

Вацеман додає, що в більшості зафіксованих випадків китайська зброя потрапляла в Сирію, пройшовши довгий шлях. Приміром, минулого року в ЗМІ були опубліковані фотографії, на яких бійці "Вільної сирійської армії" зображені з китайськими ЗРК FN-16.

"Вороги Асада з Катару купили ці зенітно-ракетні комплекси у контрабандистів, пов'язаних з урядом Судану. Вони завезли китайську зброю в Сирію через Туреччину", - каже експерт.

Разом з тим, він виключає можливість прямого втручання КНР у сирійську війну. Китайський міністр закордонних справ Ван І під час зустрічі з одним з радників Башара Асада запевнив, що Пекін не буде втручатися у конфлікт. Разом з тим, китайська сторона все ж впливає на перебіг подій. Варто нагадати, що за весь час від початку війни Китай разом з Росією чотири рази блокували резолюції проти режиму Асада в Раді безпеки ООН.

30 вересня Росія офіційно заявила, що завдала авіаударів в Сирії, після того, як верхня палата російського парламенту дала президенту РФ Володимиру Путіну дозвіл використовувати збройні сили по всьому світу.

За даними Пентагону, російські бомбардування Сирії вже змусили близько 35 тисяч мирних жителів залишити свої будинки.

За даними останнього опитування ВЦИОМ, на тлі військової операції в Сирії рейтинг схвалення Путіна оновив історичний рекорд, піднявшись до 89,9%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі