Китай приховував інформацію про коронавірус протягом шести ключових днів – AP

Поділитися
Китай приховував інформацію про коронавірус протягом шести ключових днів – AP
Через це реакція урядів всього світу на вірус затягнулася на кілька тижнів і навіть місяців.

Через шість днів після того, як високопоставлені китайські чиновники таємно визначили, що вони, ймовірно, зіткнулися з епідемією нового коронавірусу в місті Ухань, в епіцентрі поширення пройшов масовий бенкет для десятків тисяч людей. Після цього мільйони китайців вирушили в подорожі для святкування місячного Нового року, пише агентство Associated Press з посиланням на власні джерела.

Президент Китаю Сі Цзіньпін попередив громадськість на сьомий день, 20 січня. Але до того часу понад три тисяч людей заразилися майже за тиждень мовчання.

Ця затримка з 14 по 20 січня не була першою помилкою, допущеної китайськими офіційними особами на всіх рівнях у боротьбі зі спалахом, ні найтривалішим відставанням, оскільки реакція урядів всього світу на вірус затягнулася на кілька тижнів і навіть місяців.

Але затримка першою країною, яка зіткнулася з новим коронавірусом, сталася в критичний час – на початку спалаху. Спроба Китаю пройти грань між попередженням громадськості та запобіганням паніки підготувала ґрунт для пандемії, під час якої коронавірусом заразилися майже два мільйони людей. Понад 126 тисяч людей по всьому світу померли.

Експерти кажуть, що жорсткий контроль Китаю над інформацією, бюрократичні перепони і небажання сповіщати про погані новини заглушали ранні попередження. Покарання восьми лікарів за "поширення чуток", показаний по національному телебаченню 2 січня, викликало страх у міських лікарнях. Лікарі боялися розголошувати інформацію про поширення хвороби.

Без повідомлень з Китаю, 13 січня, в Таїланді, зафіксували перший випадок за межами Піднебесної. Тільки тоді влада Китаю визначила загальнонаціональний план з виявлення випадків – тестування, обстеження пацієнтів. І все це без інформування громадськості.

У перші дні китайський уряд неодноразово заперечував, що він приховув інформацію. Влада Китаю говорила, що вони одразу повідомили про спалах у Всесвітню організацію охорони здоров'я.

Документи, які є в розпорядженні AP показують, що голова Національної комісії охорони здоров'я Китаю Ма Сяовей 14 січня провів секретну оцінку ситуації в ході конфіденційної телеконференції з представниками охорони здоров'я провінції Хубей. У документі йдеться, що телеконференція була проведена для передачі інструкцій щодо коронавірусу від президента Сі Цзіньпіна, прем'єр-міністра Лі Кецяна і віцепрем'єра Сунь Чуньланя. Однак немає інформації про те, які це були інструкції.

У відповідь на телеконференцію Центр з контролю і профілактики захворювань в Пекіні 15 січня ініціював внутрішні заходи на ситуацію найвищого рівня. Центр призначив глав 14 робочих груп, яким доручили збирати кошти, навчати працівників охорони здоров'я, збирати дані, проводячи польові дослідження і контролюючи лабораторії, показують документи.

В інструкціях говорилося, що в провінції Хубей необхідно почати перевірку температури в аеропортах, на автобусних і залізничних станціях і скоротити масові громадські заходи.

Читайте також: Китай обмежив публікацію досліджень про походження коронавірусу – CNN

Національна комісія охорони здоров'я також поширила список із 63 вказівок серед посадових осіб провінційних органів охорони здоров'я. Інструкції наказували посадовим особам охорони здоров'я по всій країні виявляти підозрілі випадки. Лікарні повинні були відкрити спеціальні відділення для хворих. Лікарів та медичний персонал зобов'язали надягати захисне спорядження. Ці інструкції позначили як "внутрішні" і такі, які не будуть поширюватися в Інтернеті", "не будуть оприлюднені".

Проте публічно чиновники продовжували применшувати загрозу, вказуючи на 41 офіційно зареєстрований випадок на той момент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі