Китай проводить випробування вже п'яти вакцин від коронавірусу на групі добровольців, повідомляють в п'ятницю західні ЗМІ з посиланням на заступника директора Національної комісії охорони здоров'я КНР Цзен Ісиня.
Він пояснив, що в даний час не спостерігається ніяких "серйозних небажаних реакцій" серед 2575 осіб, які беруть участь у випробуванні цих п'яти вакцин.
"Згідно з планами, якщо все буде добре, то друга фаза клінічних випробувань цих проектів завершиться в липні цього року", - сказав Цзен Ісинь.
Він додав, що ще ряд препаратів, які претендують на роль вакцини від коронавірусу, очікують схвалення для початку клінічних випробувань. При цьому він не уточнив, коли можуть остаточно завершитися випробування вакцин, що складаються з трьох фаз.
ЗМІ нагадують, що на думку експертів, на розробку ефективної вакцини проти коронавіруса має піти не менше 12 - 18 місяців.
Вчені всього світу працюють з неймовірною швидкістю, щоб розробити вакцину проти COVID-19, хвороби, викликаної вірусом, який вбив понад 300 000 чосіб і заразив понад 4,4 мільйона осіб.
Але успіх Китаю в придушенні епідемії може стати перешкодою для його розробників вакцин, коли вони досягнуть фінальної стадії випробувань.
Препарат повинен вводитися групі добровольців, а плацебо - контрольній групі в тому ж районі, де поширюється вірус, щоб перевірити, чи він працює.
Sinovac Biotech, що базується в Пекіні, яка розробила одну з тестованих вакцин, повідомила AFP, що вона планує провести заключний етап випробувань за кордоном, оскільки в Китаї немає достатньо великого кластера коронавірусів.
Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що вакцину від коронавірусу можуть так і не створити. Є ймовірність, що людству доведеться змиритися з коронавірусом і вчитися, як з ним жити.
Детальніше про те, які вакцини від COVID-19 розробляють у світі, читайте в статті на сайті ZN.UA.