Офіційний Пекін підтримує проведення зустрічі президента США Дональда Трампа із північнокорейським диктатором Кім Чен Ином і вважає переговори обов'язковою умовою врегулювання проблеми ядерного роззброєння КНДР, заявили у МЗС Китаю.
"Китай рішуче підтримує проведення зустрічі лідерів США і КНДР. Ми вважаємо, що прямий діалог між лідерами США і КНДР є ключем до вирішення проблем", - сказав офіційний представник зовнішньополітичного відомства КНР Лу Кан у неділю, 27 травня.
За його словами, в Китаї сподіваються, що і Вашингтон, і Пекін "проявлять терпіння і сумлінність", зосередившись на проблемі денуклеаризації Корейського півострова.
Представник МЗС КНР запевнив, що Китай продовжує "грати активну і конструктивну роль" у врегулюванні північнокорейської проблеми.
Нагадаємо, 9 травня держсекретар США Майк Помпео вдруге відвідав Пхеньян та погодив точне місце і час проведення зустрічі лідерів президента США Дональда Трампа з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином. Зустріч мала відбутися 12 червня в Сінгапурі.
Напередодні зустрічі Кім Чен Ин звільнив з табору трьох громадян США, а також заявив про плани закрити ядерний полігон наприкінці травня. У свою чергу, Держсекретар США заявив, що Вашингтон готовий надати Північній Кореї гарантії безпеки, якщо Пхеньян відмовиться від ядерної зброї.
Проте незабаром у Пхеньяні звинуватили Вашингтон і Сеул у "репетиції вторгнення" до Північної Кореї, скасували заплановану зустріч лідерів КНДР і Південної Кореї, а також заявили про загрозу зриву зустрічі Трампа з Кім Чен Ином.
24 травня президент США Дональд Трамп скасував зустріч з головою КНДР Кім Чен Ином. Держсекретар Майк Помпео пояснив, що Пхеньян протягом останнього часу ігнорував запити Вашингтона про підтвердження проведення саміту в Сінгапурі, і Білий дім і Держдепартамент переконалися в безперспективності зустрічі
Наступного дня Кім Чен Ин заявив про твердий намір зустрітися із Трампом, а 27 травня до Пхеньяну прибула група американських високопосадовців для підготовки переговорів.
Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".