Представник США Саманта Пауер зажадала від Радбезу "негайної різкої" реакції, заявивши про "подальших серйозних погрози миру і безпеки". У той же час Китай, що володіє в раді безпеки право вето, виступив проти швидкого засудження дій КНДР.
В даний момент не можна робити таких дій, які могли б загострити ситуацію на Корейському півострові", заявив постійний представник Китаю Лю Цзеи. "Існує справжній ризик. Ми повинні діяти відповідально", - додав він. При цьому Пекін залишається єдиний союзником Пхеньяну, ізольованого від більшої частини світу.
У середу, 3 серпня, КНДР провела випробування двох балістичних ракет середньої дальності. Перша ракета пролетіла близько 1000 кілометрів і впала в море в 250 км від північного узбережжя Японії. Друга ракета вибухнула в повітрі одразу після запуску. За даними Стратегічного командування США, йшлося про балістичні ракети середньої дальності типу "Нодон/Родон".
Попередні пуски ракет були здійснені КНДР 19 липня. Тоді були запущені три балістичні ракети.
Ракетні пуски балістичних технологій Північній Кореї заборонені відповідними резолюціями РБ ООН.
На початку липня США і Південна Корея прийняли рішення розгорнути на Корейському півострові елементи системи протиракетної оборони THAAD. У відповідь Північна Корея пригрозила союзникам "морем вогню".
На початку травня в Пхеньяні на з'їзді правлячої Трудової партії було прийнято рішення про посилення ядерної обороноздатності КНДР: як в якісному, так і кількісному плані. Раніше в ході свого виступу на з'їзді лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що Пхеньян не має наміру застосовувати ядерну зброю, якщо не буде прямої загрози суверенітету країни, і підкреслив, що Північна Корея буде виконувати зобов'язання щодо нерозповсюдження ядерної зброї.