Китай не готовий до військового протистояння зі США – Reuters

Поділитися
Китай не готовий до військового протистояння зі США – Reuters Якщо Китай і може вести більш-менш ефективні бойові дії проти армії США, то лише безпосередньо біля своєї території
Армія Пекіна нездатна діяти далеко від кордонів КНР.

На даний момент Китай не є військовою наддержавою. Більш того, КНР навіть не прагне володіти даним статусом. Основна мета Пекіна, згідно його військовій доктрині, полягає в "забезпеченні для Китаю статусу великої держави і досягненні регіонального переваги".

Проте КНР на сьогоднішній день не готова до військового протистояння з США. Пекін, крім усього іншого, відчуває значну нестачу досвіду ведення реальних бойових дій. Цілком можливо, що армія, авіація та флот Китаю оснащені новітніми технологіями, але більшість з них були вкрадені у США та інших країн. І дане озброєння Пекіна не проходило випробування військовими діями, так що абсолютно не ясно, як новітнє китайське озброєння поведе себе в реальному бою, пише американський військовий кореспондент Девід Акс на Reuters.

Крім цього, Китай не зацікавлений у веденні бойових дій по всьому світу, як це роблять Сполучені Штати. КНР готується воювати безпосередньо поруч зі своїми кордонами, особливо – на морях.

Китай має другий у світі після США військово-повітряний флот: 1 500 винищувачів проти 2 800 американських. Проте Пекін має лише декілька повітряних танкерів для дозаправки винищувачів в повітрі, що дозволять ВПС КНР воювати тільки недалеко від своїх баз. У свою чергу, Вашингтон має в своєму розпорядженні 500 повітряних танкерів.

Подібна ситуація спостерігається і в сфері ВМС. Військовий флот Китаю налічує 300 кораблів, тоді як ВМС США складаються з 500 кораблів. Однак, подібно китайським ВВС, флот Китаю здатний оперувати лише в прикордонних водах: Пекін має лише 6 логістичних кораблів, які здатні дозаправляти бойові кораблі у відкритому морі. У свою чергу, Вашингтон має 30 подібних суден.

Таким чином, Китай здатний загрожувати США безпосередньо біля американської території. Крім цього, технологічно озброєння Сполучених Штатів в кілька разів перевершує китайське. Так що якщо Китай і може вести більш-менш ефективні бойові дії проти армії США, то лише безпосередньо біля своєї території.

Видання The Washington Times писало, що на даний момент США стикаються з дилемою: або вони встановлюють "військовий світ" у Південно-Китайському морі або ж Китай почне війну за перевагу в даному регіоні. США мають співпрацювати з Філіппінами з метою створення спільних військових баз, з допомогою яких можна було б потенційно знищити військову інфраструктуру КНР в Південно-Китайському морі.

Американський мільярдер Джордж Сорос заявляв, що США повинні дружити з Китаєм для запобігання третьої світової війни. Він підкреслює, що уряд США може мало отримати, але зате багато втратити, якщо буде будувати відносини з Китаєм на основі гри з нульовою сумою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі