На даний момент США стикаються з дилемою: або вони встановлюють "військовий світ" у Південно-Китайському морі або ж Китай почне війну за перевагу в даному регіоні.
Завдяки встановленню контролю над Південно-Китайським морем КНР забезпечить захист свого острова Хайнань в якості військової бази, пише The Washington Times.
Хайнань дозволяє Китаю проектувати військову силу на весь Середній Схід з допомогою підводних човнів з ядерною зброєю на борту, які базуються біля берегів цього острова. Також Хайнань стане місцем дислокації одного або двох китайських авіаносців і великої групи десантних кораблів.
Крім цього, з 2013 року Пекін активно будує штучні острови в районі спірного архіпелагу Спратлі, на який також претендують Філіппіни, В'єтнам, Тайвань.
Однак поки ще не пізно для США нейтралізувати амбіції КНР в Південно-Китайському морі, безпека в якому є одним з ключових аспектів для національних інтересів Вашингтона.
План простий: США мають співпрацювати з Філіппінами з метою створення спільних військових баз, з допомогою яких можна було б потенційно знищити військову інфраструктуру КНР в Південно-Китайському морі. Зокрема, Вашингтон повинен розмістити безпосередньо в даному регіоні кілька ескадрилій багатоцільових винищувачів і балістичні ракети ближнього радіусу дії.
Тільки такі дії США по розміщенню озброєння в Південно-Китайському морі здатні утримати Пекін від розв'язання військових дій в даному регіоні.
Раніше Сполучені Штати вже неодноразово на офіційному рівні закликали Китай припинити зводити острови в Південно-Китайському морі.