Повідомлення про це розміщено на сайті Мінфіну Білорусі.
Кредит не пов'язаний з реалізацією будь-якого проекту і може бути спрямований на загальні цілі, в тому числі: на погашення і обслуговування державного боргу, підтримання золотовалютних резервів Республіки Білорусь, а також сприяння розвитку двосторонньої торгівлі між Білоруссю і Китаєм, підкреслюється в повідомленні.
Білорусь з задоволенням поставилася до отримання кредиту, вважаючи, що такий крок з боку Китаю свідчить про рівень відносин Республіки Білорусь та Банку розвитку Китаю, підвищення довіри китайських фінансових інститутів до Білорусі як надійного позичальника.
Нацбанк Білорусі з 1 січня 2021 року уніфікує монетарну політику з Банком Росії. Уніфікацію проведуть у відповідності з планами щодо поглиблення інтеграції двох країн, про що регулятори вже принципово домовилися.
Як заявив голова правління НББ Павло Каллаур, у зв'язку з цими изминениями НББ з січня 2021 року перейде на режим таргетування інфляції. А перед цим змінять білоруське законодавство.
Також в рамках "гармонізації монетарних політик" передбачається підтримання плаваючого обмінного курсу. А ось розмови про єдину валюту для двох держав або для всього ЄАЕС Каллаур назвав безпідставними. За його словами, такі чутки тільки "розбурхують громадськість" і "формують підвищені інфляційні і девальваційні очікування".
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністри Росії і Білорусі Дмитро Медведєв і Сергій Румас погодили деталі програми економічної інтеграції обох країн, що можна розцінювати як крок до створення конфедерації країн.
Детальніше про можливе поглинання Білорусі Росією читайте в статті Юрія Смілянського "Оманлива "вигода" Союзної держави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".