Китай звинуватив США в знущанні після інформації про можливі санкції проти найбільшого китайського чипмейкера

Поділитися
Епізод матиме ширші наслідки для індустрії високих технологій. Китай може завдати удару у відповідь щодо американських технологічних фірм, включаючи Apple.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило в понеділок про те, що США "відверто знущаються" над китайськими фірмами на тлі новин про можливі санкції США проти Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) - найбільшого чипмейкера Китаю.

Пєнкін закликав Вашингтон припинити тиск на іноземні компанії, заявив речник міністерства Чжао Ліцзяні на щоденному брифінгу, передає Reuters.

У п'ятницю стало відомо, що Міністерство оборони США може заблокувати надання американськими компаніями товарів і послуг для SMIC.

Відносини між США та Китаєм вступають у небезпечний період. У технічній галузі «розрив» між Китаєм та Америкою продовжує зростати. Суперництво між двома потужними економіками набирає обертів. Однак, Китай все-таки починає поступово збільшувати свою «потужність у фінансовому секторі». Іноземні інвестори починають активну співпрацю з Китаєм та вкладають значні кошти в китайські компанії. Існує велика ймовірність того, що з часом «світовий фінансовий центр» зміститься в Китай

Довгостроковий проєкт Китаю щодо створення власної індустрії виробництва чіпів, важливою частиною якого є Huawei, буде розглядатися як важливіший, ніж будь-коли. 15 травня SMIC, найбільший виробник чіпів в Китаї, заявила, що привернула 2 млрд доларів від державних інвесторів і планує збільшити свої потужності в Китаї в шість разів.

Епізод матиме ширші наслідки для індустрії високих технологій. Китай може завдати у відповідь удар по американських технологічних фірмах, які заробляють гроші на материку, включаючи Apple. І оскільки прискорюється поділ Америки і Китаю, технологічні фірми, які знаходяться між цими двома країнами, експериментують зі способами спробувати зберегти відносини між країнами.

Раніше Китай звинуватив США в провокуванні "нової холодної війни". У Пекіні гнівно відреагували на американські санкції проти 33 китайських компаній.

Тим часом в Сенаті висловили готовність розширити санкції проти Китаю за спроби посилити контроль над Гонконгом і порушення прав людини на острові.

До того ж президент Дональд Трамп і держсекретар Майк Помпео неодноразово звинувачували владу КНР в халатності, яка призвела до пандемії COVID-19, приховуванні справжніх масштабів епідемії і обіцяли змусити Китай заплатити за це.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі