Китай може стати «фінансовою наддержавою» — The Economist

Поділитися
Китай може стати «фінансовою наддержавою» — The Economist © economist.com
Торгова війна між Китаєм та США показала зростання впливу Пекіна у міжнародному фінансовому секторі.

Відносини між США та Китаєм вступають у небезпечний період. У технічній галузі «розрив» між Китаєм та Америкою продовжує зростати. Суперництво між двома потужними економіками набирає обертів. Однак, Китай все-таки починає поступово збільшувати свою «потужність у фінансовому секторі». Іноземні інвестори починають активну співпрацю з Китаєм та вкладають значні кошти в китайські компанії. Існує велика ймовірність того, що з часом «світовий фінансовий центр» зміститься в Китай, пише журнал The Economist.

Західні, а зокрема, американські ринки капіталу, поки все ще є найбільш впливовими в світі. Чиказька фондова біржа є лідером з продажу цінних паперів, одним із найбільших «валютних ринків» у світі є Лондон.

Американські компанії домінують в галузі управління активами та інвестиційного банкінгу.

Білий дім намагається зберегти «першість Америки», змушуючи китайські компанії зняти акції з котирування у деяких біржах США, зокрема в Нью-Йорку.

Однак, торгова війна між Китаєм та Сполученими Штатами показала зростання впливу Пекіна у міжнародному фінансовому секторі.

Досить великою є ймовірність того, що багато іноземних компаній та інвесторів розпочнуть активно «рухатися в напрямку» Китаю.

Зараз Китай змінив своє ставлення до залучення іноземного капіталу.

Пекін намагається залучити якомога більше іноземних інвестицій, саме тому «умови доступу» для закордонних інвесторів до Пекіну стали помітно «м’якшими» останнім часом.

Нарешті Китай спростив менеджерам фондів західних компаній процедури купівлі та продажу цінних паперів.  

Однак, така «фінансова відкритість» Китаю має свої ризики.

Пекін може «викривити» правила стосовно захисту місцевих банків та брокерів.

Неабиякий негативний вплив несе потенційна корупція.

До того ж, США можуть продовжувати запровадження санкцій проти Китаю.

А це своєю чергою, спричинить тиск на деякі міжнародні банки.

Навіть технологічна галузь є залежною від Китаю. Однак, п’ять найбільших банків Волл-стріт мають лише 1,6% своїх активів у Китаї та Гонконгу. При цьому, багато компаній з Волл-стріт почали активно співпрацювати з Пекіном.

Здатність Пекіна співпрацювати з фірмами з Волл-стріт під час торгової війни свідчить про неабияке зростання впливу китайських фінансових ринків.

Але щоб стати «фінансовою наддержавою», Китаю треба створити власну глобальну фінансову та платіжну інфраструктуру, а також зробити юань «більш вільно конвертованим».

Провідні китайські компанії поки мають досить незначну «присутність за кордоном», більша частина «торговельних доходів» Китаю виставляється в доларах, що робить Пекін вразливим до американських санкцій. Створення альтернативи глобальній валютній мережі Америки є величезним завданням, яке потребує дуже багато часу. Тим не менше, торгова війна з США дала Китаю великий стимул зробити наступний крок, резюмує журнал.

Раніше повідомлялося, що Трамп заявив про погіршення відносин з лідером Китаю через коронавірус.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі