Китай запроваджує 34% мита на весь імпорт із США у відповідь на тарифи Трампа

Поділитися
Китай запроваджує 34% мита на весь імпорт із США у відповідь на тарифи Трампа © InkDropCreative / depositphotos
Пекін засудив новий тарифний режим американського президента.

Китай з 10 квітня запроваджує 34% мита на весь імпорт із США. Пекін відповів на нові тарифи американського президента Дональда Трампа, виконавши обіцянку “відплати” на тлі загострення торговельної війни, повідомляє Bloomberg.

Крім того, китайська влада заявила, що негайно обмежить експорт семи видів рідкісноземельних металів, розпочне антидемпінгове розслідування щодо постачання медичних рентгенівських трубок для комп'ютерної томографії з США та Індії, а ще припинить імпорт продукції птахівництва від двох американських компаній. Також Пекін вносить 11 американських оборонних компаній до списку “ненадійних суб'єктів” та запроваджує експортний контроль проти 16 американських фірм.

Китай пішов на цей крок після того, як Трамп оголосив про масштабні тарифи проти американських торговельних партнерів, розпочавши глобальну тарифну війну. Після оголошення Трампа на Китай чекають нові 34% мита на додаток до 20% тарифів, які глава Білого дому запровадив раніше. Таким чином, загальний обсяг мит США проти Китаю досягне 54%, наближаючись до 60% тарифів, якими Трамп погрожував під час передвиборчої кампанії.

Трамп також підписав указ про закриття торгової лазівки, відомої як de minimis, що дозволяла безмитно ввозити в США товари низької вартості з Китаю та Гонконгу. Ще глава Білого дому наказав торговельному представнику США до 1 квітня визначити, чи виконує Китай свої зобов'язання в межах американсько-китайської торговельної угоди 2020 року, яка вимагала від Пекіна збільшити закупівлю американського експорту на $200 мільярдів протягом двох років. Китай не зміг досягти своїх цілей, коли почалася пандемія COVID-19. За даними китайської митниці, у 2017 році, до початку минулої торговельної війни, Пекін купив американських товарів на $153 мільярди, а минулого року ця цифра зросла до $164 мільярдів.

Міністерство торгівлі Китаю засудило новий тарифний режим Трампа, заявивши, що це загрожує балансу, досягнутому в результаті років багатосторонніх торговельних переговорів.

“Це типовий акт одностороннього залякування”, - наголосили в Пекіні, закликавши Вашингтон “негайно” скасувати тарифи й вирішувати суперечки шляхом “справедливого і рівноправного діалогу” зі своїми торговими партнерами.

Китай обіцяв вжити контрзаходів для захисту власних інтересів.

Напруженість у відносинах між Вашингтоном і Пекіном посилилася після повернення Трампа до Білого дому в січні. Примітно, що президент США ще не говорив зі своїм китайським колегою більш ніж через два місяці після вступу на посаду. 

Попри тарифні залпи Трампа, які можуть зупинити відновлення китайської економіки, що відбувається переважно за рахунок експорту, Китай зберіг цільовий показник економічного зростання на цей рік на рівні “близько 5%”. Уряд Пекіна пообіцяв більше фіскальних стимулів, збільшення випуску боргових зобов'язань, подальше пом'якшення монетарної політики та сильніший акцент на стимулюванні внутрішнього попиту, щоб пом'якшити вплив торговельної війни.

Нещодавно китайський лідер Сі Цзіньпін також провів зустріч зі світовими бізнес-лідерами, заявляючи про “відкритість” Пекіна, поки Трамп підвищує торговельні тарифи як проти супротивників, так і проти союзників. Як писало AP, Китай зробив висновки з першої торгової війни з Трампом і змінив тактику на тлі нових тарифів.

Ринки тремтять після безпрецедентного рішення Білого дому запровадити високі мита на імпорт із 180 країн. Юлія Самаєва у статті “Трампономіка 2.0. Цього разу під ударом увесь світ” аналізує, чи справді на нас чекає глобальна рецесія, хто опиниться під ударом насамперед, а хто зрештою виграє від нової економічної політики США.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі