Китай заявив про готовність до "дружніх відносин" з талібами

Поділитися
Китай заявив про готовність до © Twitter / @JulianRoepcke
Пекін досі не став офіційно визнавати талібів новими лідерами Афганістану, але глава китайської дипломатії назвав їх "вирішальною військово-політичною силою" під час липневої зустрічі в Тяньцзіні

Китай готовий поглиблювати "дружні і кооперативні" відносини з Афганістаном, заявила речниця уряду КНР в понеділок після того, як таліби захопили контроль над країною.

Як повідомляє AFP, Пекін прагнув підтримувати неофіційні зв'язки з талібами упродовж всього виведення військ США з Афганістану, що стимулювало просування ісламістських прихильників по всій країні, яке призвело до захоплення столиці Кабула в неділю.

Китай розділяє 76-кілометровий кордон з Афганістаном.

Пекін давно побоюється, що Афганістан може стати перевалочним пунктом для уйгурських сепаратистів в регіоні Синьцзян.

Але делегація талібів на вищому рівні зустрілася з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї в Тяньцзіні в минулому місяці. Тоді таліби пообіцяли, що Афганістан не використовуватиметься в якості бази для бойовиків.

В обмін Китай запропонував економічну підтримку та інвестиції для відновлення Афганістану.

У понеділок Китай заявив, що "вітає" можливість поглибити зв'язки з Афганістаном, країною, яка протягом поколінь була бажаною за її геостратегічну важливість для більших держав.

"Таліби неодноразово висловлювали надію на розвиток добрих відносин з Китаєм, і що вони з нетерпінням чекаємо участі Китаю у відновленні та розвитку Афганістану", - заявила речниця МЗС Китаю Хуа Чуньїн. "Ми вітаємо це. Китай поважає право афганського народу самостійно визначати свою долю і готовий і далі розвивати... дружні відносини у співпраці з Афганістаном".

Хуа закликала талібів "забезпечити плавну передачу" влади і стримати свої обіцянки вести переговори про створення "відкритого і інклюзивної ісламського уряду", забезпечити безпеку афганців та іноземних громадян.

Посольство Китаю в Кабулі залишається в робочому стані, сказала Хуа, хоча Пекін почав евакуацію китайських громадян з країни кілька місяців тому на тлі погіршення ситуації з безпекою.

У заяві в понеділок посольство попросило китайських громадян, що залишилися в Афганістані, "приділяти пильну увагу ситуації з безпекою" і не виходити на вулицю.

Президент США Джо Байден пообіцяв повне виведення американських військ до 11 вересня, ознаменувавши кінець двох десятиліть війни.

Але Вашингтон був шокований швидким крахом афганського уряду і стрімким просуванням талібів.

Китай неодноразово критикував те, що він вважає поспішним відходом США з Афганістану, як провал керівництва.

Стабільність і бізнес

Захоплення Афганістану талібами відкриває стратегічні двері в Китай, обтяжені як ризиком, так і можливостями.

Підтримка стабільності після десятиліть війни у сусіда буде головним міркуванням Пекіна, оскільки він прагне убезпечити свої кордони та стратегічні інвестиції в інфраструктуру в сусідньому Пакистані, де розташований китайсько-пакистанський економічний коридор.

Для Пекіна стабільна і кооперативна адміністрація в Кабулі прокладе шлях для розширення його ініціативи «Один пояс, один шлях» в Афганістані й через республіки Центральної Азії, кажуть аналітики.

Тим часом таліби можуть вважати Китай найважливішим джерелом інвестицій і економічної підтримки, або напряму, або через Пакистан - головного регіонального покровителя бойовиків і близького союзника Пекіна.

Карта Афганістану. Що контролюють таліби

Про те, що відбувається в Афганістані читайте в спецтемі ZN.UA "Ісламський емірат в Афганістані".

Владу в Афганістані повалено за лічені дні. Це стало сюрпризом для США, але не змінило їхніх планів. Детальніше читайте в статті Олексія Їжака "Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі