Китай відкриє кордон із Гонконгом після трьох років жорстких обмежень

Поділитися
Китай відкриє кордон із Гонконгом після трьох років жорстких обмежень © Pixabay
Обмеження запровадили у зв'язку з коронавірусом на початку 2020 року.

Китайський уряд оголосив у четвер, що відкриє кордон з Гонконгом 8 січня - майже через три роки після того, як на його перетинання було накладено жорсткі обмеження у спробі стримати поширення Covid-19, передає CNN.

Тепер до 60 тисяч мешканців Гонконгу щодня зможуть перетинати кордон із материком, заявив лідер Гонконгу Джон Лі після заяви з Пекіна.

Квота включає 50 тисяч осіб для проїзду через три наземні контрольно-пропускні пункти, а решта 10 тисяч призначені для людей, що подорожують через міжнародний аеропорт Гонконгу, два поромні причали і міст Гонконг-Чжухай-Макао.

Обмеження не поширюється на мешканців Гонконгу, які повертаються до Гонконгу з материка, а також на громадян материкового Китаю, які повертаються на материк із Гонконгу.

Скасовується обов'язковий карантин для мандрівників із Гонконгу на материк. Однак усі мандрівники повинні будуть отримати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус протягом 48 годин після перетину кордону, а пасажирські квоти використовуються для поїздок в обох напрямках.

Крім тестування, для деяких поїздок також знадобиться попереднє бронювання.

8 січня Китай також скасує карантинні вимоги для міжнародних прибуттів та скасує низку Covid-обмежень для авіакомпаній, що діють від початку пандемії.

Згідно з заявою Державної ради Китаю, рейси з Гонконгу та сусіднього Макао на материковий Китай будуть відновлені, а обмеження на пасажиромісткість буде знято; кількість рейсів збільшуватиметься «поетапно та впорядковано». Сухопутні та морські прикордонні пункти між материковим Китаєм, Гонконгом та Макао також будуть відновлені «поетапно та впорядковано».

Китай також відновить видачу туристичних та ділових віз мешканцям материкового Китаю, які прямують до Гонконгу.

Зміни відбуваються на тлі того, як під тиском масових протестів влада Китаю різко послабила карантинні обмеження. Але виявилася неготовою до масового зростання заражень. Детальніше про це читайте у статті Наталії Бутирської «Морги переповнені, економіка падає: що відбувається через епідемію ковіда в Китаї».

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі