Уряд Китаю вживає драконівських заходів щодо зниження народжуваності серед уйгурів та інших національних меншин в рамках широкомасштабної кампанії щодо стримання мусульманського населення.
Всупереч контролю народжуваності серед уйгурів, влада КНР заохочують частина ханьскої більшості країни мати більше дітей, повідомляє Asocciated Press.
Окремі жінки вже заявляли про примусовий контроль над народжуваністю. Але зараз стало відомо, що це практикується набагато ширше і систематично.
Відзначимо, що низка країн, в тому числі та США, звинуватили Китай в утиску уйгурів в західному регіоні Сіньцзян, яких масово утримують в концентраційних таборах. Китай називає це "таборами перевиховання".
У жовтні минулого року США були серед 23 країн ООН, які розкритикували КНР за переслідування уйгурів та інших мусульман. Перед цим правозахисна організація Human Right Watch закликала ООН чинити тиск на Китай у зв'язку з масовими затриманнями уйгурів у китайській провінції Сіньцзян та іншими серйозними порушеннями прав людини.
У концентраційних таборах у Сіньцзяні тримають понад 1 млн уйгурів, казахів, узбеків, киргизів. Їм забороняють здійснювати релігійні обряди, говорити на рідних мовах і змушують славити Комуністичну партію Китаю. У Пекіні заперечують переслідування громадян за релігійним і етнічним принципом. І називають табору в Сіньзцяні "таборами перевиховання", в яких люди нібито знаходяться добровільно.
11 жовтня 2018 року в Китаї опублікували документ про боротьбу з екстремізмом у східному регіоні Сіньцзян (Східний Туркестан), в якому підтвердили існування таборів перевиховання уйгурів – корінного мусульманського народу цієї частини Піднебесної, тим самим узаконивши переслідування мільйона мусульман.
У 2017-2019 роках мінімум 80 тисяч уйгурів вивезли з Синьцзяна для роботи на фабриках в дев'яти інших регіонах, де обмежують їх свободу пересування, селять в окремих гуртожитках, змушують ходити на заняття з ідеологічної підготовки і забороняють вчиняти практикувати свої релігійні обряди.
Влада Китаю експлуатувала уйгурів на 27 китайських фабриках, які пов'язані з 83 всесвітньо відомими брендами, серед яких Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen.