Китай не розраховує на покращення відносин із США, навіть після перемоги Байдена — FT

Поділитися
Пекін сподівається, що відносини з Америкою будуть більш передбачуваними за президентства Байдена, але жорстке протистояння між країнами не припиниться.  

Команда Байдена розпочала підготовку до передачі влади в Білому домі невдовзі після того, коли демократа оголосили переможцем виборів президента США. Пекін очікує менш «нестабільних» відносин з Вашингтоном за часів Джо Байдена, після «хаотичної політики» республіканця Дональда Трампа. Але Китай не вірить, що нова адміністрація суттєво відхилиться від жорсткого підходу, застосованого Трампом, пише Financial Times.

Станом на ранок понеділка ні Міністерство закордонних справ Китаю, ні китайський лідер Сі Цзіньпін публічно не коментували перемогу Байдена на президентських виборах у США. Натомість китайські державні ЗМІ зосередилися на тому, наскільки розділеними виявилися США під час виборів, а також нагадали про небажання Трампа офіційно прийняти свою поразку.

"Доля демократії США знаходиться в руках Трампа. Якщо він відкине результат виборів, це матиме далекосяжний вплив", - написав редактор китайського ультранаціоналістичного таблоїду Global Times Ху Сіджін після оголошення перемоги Байдена.

Відносини США та Китаю переживають кризовий період на фоні заборони Америкою доступу китайських технологічних компаній до розбудови мережі 5G в США, та на фоні політики Пекіна щодо Синьцзяна, Гонконгу та Південно-Китайського моря.

У понеділок деякі державні ЗМІ Китаю висловили обережний оптимізм стосовно того, що напружені зв'язки між двома найбільшими економіками світу можуть бути відновлені. Але, швидше за все, напруженість, яка довела китайсько-американські відносини до критичної точки не буде швидко вирішена.

"У підході Байдена не буде суттєвої різниці у таких важливих питаннях, як Тайвань, Гонконг, Південно-Китайське море, Синьцзян, Тибет та ситуація з правами людини в Китаї. Але Байден не настільки дикий, непередбачуваний і мінливий, як Трамп, тому від нього можна очікувати більшої стабільності у політиці Вашингтона щодо Китаю", - сказав професор Пекінського університету Женьмінь Ши Іньхон.

Одним із помітних суперечливих питань є Сіньцзян, північно-західний китайський регіон, де проживає понад один мільйон уйгурів-мусульман. Пекін стверджує, що його табори - це центри професійної підготовки, спрямовані на «приборкання релігійного екстремізму», однак світова спільнота побачила порушення прав людини.

Трамп протягом тривалого часу ніяк не реагував на проблему порушення прав людини в Китаї, його увага була зосереджена на «Фазі 1» торговельної угоди з Китаєм. Але за кілька тижнів після підписання угоди в січні поширення COVID-19 з центрального Китаю в США негативно вплинуло як американську економіку, так і зруйнувало надії Трампа на переобрання.

Пізніше адміністрація Трампа також вирішила обмежити доступ китайських компаній до американських технологій та запровадити санкції проти деяких китайських чиновників після ситуації Гонконгом, де на початку цього року був прийнятий суперечливий закон про національну безпеку.

Серед інших нещодавніх «критичних точок» у відносинах Китаю та США - продаж американської зброї Тайваню – демократичному острову, який Пекін має намір взяти під власний контроль.

Пекін очікує меншої кількості геополітичних суперечок із США під час президенства Байдена. Це могло б позитивно вплинути на відносини Пекіна та Вашингтона після того, як Трамп розлютив Сі Цзіньпіна раптовим підвищеннями тарифів під час суперечливих торговельних переговорів та звинуваченнями щодо пандемії коронавірусу.

"Байден розглядає Китай як конкурента, в той час як Трамп вважає Китай ворогом. Відносини конкурентів базуються на правилах", - сказав експерт з питань США Китайської академії соціальних наук у Пекіні Лу Сян.

Однак, враховуючи кризову ситуацію в США, у Байдена є багато внутрішньополітичних питань, починаючи з COVID, економіки та інфраструктури, які він має вирішити, перш ніж зосередити увагу на відносинах з Китаєм, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі