Китай може почати війну проти Тайваню уже найближчим часом — Bloomberg

Поділитися
Китай може почати війну проти Тайваню уже найближчим часом — Bloomberg
Сі Цзіньпін і Комуністична партія неодноразово наголошували на пріоритеті «тайванського питання».

Китай посилює військову активність поблизу Тайваню. Цілком імовірно, що протягом наступних п’яти-шести років, а можливо і раніше. відносини Китаю і Тайваню дійдуть до критичної межі, пише Bloomberg.

Це не так, ніби раптом одного ранку новини будуть транслювати повідомлення про падіння бомб на Тайвань. У Китаю є й інші варіанти: він може захопити острови Кемой та Мацу, розташовані недалеко від узбережжя Китаю, на які претендує Тайвань. Можна уявити собі сценарій, коли Китай легко захоплює острови, а потім телефонує у Вашингтон, аби обговорити, що має бути далі. Тайваню довелося б довго розмірковувати про цю проблему.

Китай уже свого часу намагався вторгнутися на ці острови. У 1958 році Тайвань захистив їх за підтримки США. Після цього була криза в 1954-1955 років, яка привела ситуацію у глухий кут. Нова потенційна конфронтація, з огляду на зростання військової та економічної сили Китаю, вимагає принципово іншого підходу.

Чи розпочнуть США прямий напад на Китай? Це здається малоймовірним, як і морська блокада, яка може розпочати велику війну. Можливо, США запровадили б санкції, але Європейський Союз часто розглядає Китай як найважливішого торговельного партнера.

Для Пекіна будь-які санкції, зрештою, можуть розглядатися як ціна, яку варто заплатити. Президент Сі Цзіньпін і Комуністична партія неодноразово наголошували на пріоритеті тайванського питання. Вони б не робили цього, якби не готувалися піти на певний ризик.

Найпоширенішим аргументом проти неминучих дій Китаю є те, що "час на боці Пекіна". Розміри китайської економіки порівняно з американською з часом, швидше за все, зростатимуть разом із військовою майстерністю Китаю.

Але ВВП Китаю як частка глобального ВВП вже досягає піку, залежно від того, наскільки успішно розвивається решта світу. Китай також стурбований зростанням Індії, переозброєнням Японії та загалом «непокірною» Південно-Східною Азією. Тим часом, сама Комуністична партія може зіштовхнутися із проблемами і навіть втратити владу. Якщо Китай збирається починати наступ на Тайвань, найбільш вдалим моментом є найближчий час.

Еволюція військових технологій також аргументує те, що Пекін може почати діяти вже зовсім скоро. Навіть дуже могутньому Китаю може бути важко завоювати Тайвань у майбутньому. Адже навіть зараз обороноздатність Тайваню поступово зростає.

Нещодавно Китай змінив статус Гонконгу і вдається до все більш конкретних кроків, щоб посилити контроль над Синьцзяном, в обох випадках зіштовхнувшись із міжнародною опозицією, яка не надто турбує Пекін.

Коли країни починають таку агресивну політику, їм часом важко зупинитися. Плани Комуністичної партії наразі орієнтовані на "рішення" та активність. Китай звик сприймати іноземну критику, і його лідери, здається, лише зміцнюють свою владу. Завдяки відносному успіху у боротьбі з пандемією партія розширює свій авторитет.

Чи можливо, що Китай відкладе свої плани щодо Тайваню? Можливо - але знову ж таки, більш імовірно, що Пекін буде діяти вже зовсім скоро.

Крім того, Китай може вважати Джо Байдена відносно слабким президентом США. Адміністрація колишнього американського лідера Барака Обами, основною частиною якої був і Байден, відносно спокійно ставилася до китайського експансіонізму в Південно-Китайському морі. Демократична партія в цілому більш стурбована загрозою Росії.

Можливо, розглядати Байдена як «м'якого лідера» було б прорахунком для Пекіна. Однак зустріч між американськими та китайськими чиновниками минулого місяця показала, як Пекін ставиться до США. Тоді китайська делегація різко розкритикувала Америку. Тому, можна припустити, що наступ Китаю на Тайвань уже найближчим часом не буде великим сюрпризом, резюмує видання.

Протягом останніх днів Пекін посилив свою збройну активність поблизу Тайваню, це може свідчити про наміри Китаю здійснити військове вторгнення на острів

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі