Китай посилює військову активність поблизу Тайваню — FT

Поділитися
Китай посилює військову активність поблизу Тайваню — FT
Острів стурбований потенційним вторгненням Пекіна.

Протягом останніх днів Пекін посилив свою збройну активність поблизу Тайваню, це може свідчити про наміри Китаю здійснити військове вторгнення на острів, пише Financial Times.

У понеділок Тайвань і Японія повідомили про вторгнення у їхній повітряний простір з боку Китаю.  Тайвань заявив, що десять китайських військових літаків «порушили» його зони ідентифікації ППО. Японія також зафіксувала зростання військової активності Пекіна.

Нові збройні маневри Пекіна відбулися після найбільшого в історії китайського вторгнення в зону протиповітряної оборони Тайваню минулої п’ятниці, коли до цього району увійшло 20 китайських літаків, включаючи бомбардувальники та винищувачі.

Військова активізація Китаю відбувається саме тоді, коли Вашингтон почав готуватися до зростання ризику війни за Тайвань, який Пекін вважає частиною своєї суверенної території. Високопоставлені американські чиновники стурбовані, що Китай дійсно готується захопити контроль над Тайванем, це змусить Вашингтон та деяких його союзників втрутитися.

Китай почав активно демонструвати свою військову силу після того, як США і Тайвань оголосили про угоду, згідно з якою вони розширюють співпрацю в галузі безпеки.

Деякі аналітики інтерпретували дії китайських військових як поступовий крок до реалізації широких намірів, але погодились, що маневри Пекіна останнім часом отримали нові моделі поведінки.

З минулого літа Народно-визвольна армія Китаю здійснювала регулярні вильоти в південно-західний кут зони ППО Тайваню, де Тайванська протока межує з каналом Баші. Це важливий коридор для китайських військових у відкриті води та повітряний простір західної частини Тихого океану.

Ця територія може мати важливе стратегічне значення для ведення підводних бойових дій у будь-якому конфлікті навколо Тайваню.

"Ці останні військові маневри Китаю скоріше стосуються політичних повідомлень, ніж військово-оперативного значення", - заявив колишній начальник Генерального штабу збройних сил Тайваню адмірал Лі Сімін.

"Я вважаю, що цього разу їм не вистачило часу на підготовку. Тому, щоб надіслати своє повідомлення для США, китайські військові літаки просто вилетіли в західну частину Тихого океану, але не зробили повного кола", - додав Лі Сімін.

Однак деякі аналітики вважають останні кроки Китаю натяком на ескалацію.

"Літаки Y-8 і Y-9 раніше цього не робили. Ми побачимо більше військових маневрів Пекіна, коли Китай почне розширювати сферу своїх регулярних операцій із південного заходу Тайваню на південний схід ", - сказав аналітик Інституту досліджень національної оборони та безпеки Су Цзи-юн.

Вторгнення, про яке повідомила Японія, також було фактично безпрецедентним. Китайські військові літаки пролетіли в північному напрямку від східного узбережжя Тайваню, перш ніж повернути назад і покинути японську зону ідентифікації протиповітряної оборони через протоку Міяко, повідомили в Токіо.

Острови Міяко, крихітний архіпелаг між Окінавою і Тайванем, були гарячою точкою для маневрів ВПС Китаю останнім часом, оскільки протока, як і канал Баші, є одним із головних повітряних і морських коридорів до відкритого Тихого океану. Чотири з п'яти китайських повітряних вторгнень, про які Японія повідомила за минулий рік, відбулися саме в цьому регіоні.

Під час попередніх вторгнень китайська авіація виконувала лише відносно короткі вильоти на південний схід островів Міяко, перш ніж повернути назад. Нещодавні маневри вперше відбулися критично близько до східного узбережжя Тайваню.

Якщо Китай розширить регулярну присутність у повітряному просторі на схід від Тайваню, це може сильно підірвати безпеку острова, резюмує видання.

Детальніше про те, як військово-політичний альянс США та Японії стає основою майбутньої архітектури безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні, читайте в статті Сергія Корсунського "Коли 2+2 більше, ніж чотири".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі