Китай і Росія перемагають США в Африці — Bloomberg

Поділитися
Африка в центрі геополітичної боротьби.

Африка, на яку припадає 60% орних земель на планеті, 30% запасів корисних копалин і населення, що наближається до 1,5 мільярда, стає все більш важливим регіоном для глобальної безпеки. На жаль, США не адаптувалися до швидко мінливої ситуації. Американські війська були змушені залишити Нігер, з яким Пентагон мав давні партнерські відносини у сфері безпеки.

У той же час Росія і Китай консолідують політичний і військовий вплив на всьому континенті. Російські воєнізовані формування і найманці, використовуючи модель ПВК "Вагнер" діють в Малі, Конго, Центральноафриканській Республіці та інших державах. Автократичні лідери сподіваються на економічні вигоди від пекінської ініціативи "Пояс і шлях" — і на закупівлю обладнання зі штучним інтелектом, яке перетворило Китай на державу-спостерігача, зазначає адмірал ВМС США у відставці, колишній командувач Європейського командування ЗС США і Верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс.

Африканське командування США, відповідальне за військову співпрацю в усьому регіоні, попереджає, що Китай веде активну діяльність у всіх 54 країнах континенту. Генерал Майк Ленглі, каже, що Пекін прагне створити військово-морські бази в Атлантичному та Індійському океанах, а також в Аденській затоці. Він вже побудував свою першу офіційну закордонну базу на Сомалійському півострові.

"Неможливо переоцінити стратегічну важливість Африки: до 2050 року там житиме кожна четверта людина на планеті. Конкуренти Америки, великі держави, глибоко проникли туди, і без узгодженої стратегії США продовжуватимуть втрачати вплив і геополітичну перевагу", — вважає адмірал ВМС США у відставці.

Які наслідки для Заходу матиме зменшення присутності американських та європейських військових в Африці, пише Володимир Кравченко у статті "Навіщо Росія йде в Африку й чому це погано для України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі