Китай і Росія оскаржують претензії США на багаті на корисні копалини ділянки морського дна — FT

Поділитися
Китай і Росія оскаржують претензії США на багаті на корисні копалини ділянки морського дна — FT
Критики кажуть, що адміністрація Байдена ризикує програти гонку за видобуток ресурсів у міжнародних водах.

Претензії США на ділянку морського дна, багату на корисні копалини, оскаржуються Китаєм і Росією, оскільки Вашингтон не ратифікував договір, який регулює доступ до ресурсів у міжнародних водах. Минулого тижня китайські та російські дипломати заявили, що претензії США на велику ділянку морського дна є неприйнятними з огляду на їхню позицію щодо Конвенції ООН з морського права 1982 року (ЮНКЛОС), кажуть три особи, які були присутні на засіданні в Кінгстоні, Ямайка, Міжнародного органу з морського дна, створеного відповідно до цього договору, повідомляє Financial Times.

Нещодавно сотні колишніх американських урядовців і військових звернулися до лідерів Сенату із закликом ратифікувати угоду ЮНКЛОС. Це забезпечило б США можливість видобувати важливі мінерали з дна океану після того, як Міжнародний орган з морського дна узгодить правила глибоководної розвідки, що може статися наступного року.

Заперечення Китаю і Росії з'явилися після того, як США в грудні заявили, що розширять свою юрисдикцію на багату на ресурси ділянку морського дна, що становить їхній континентальний шельф. Розширена територія вдвічі більша за Каліфорнію й охоплює регіони, що включають Тихий і Атлантичний океани, Мексиканську затоку та інші регіони.

Одна людина, знайома з ситуацією, сказала, що США та інші країни мають право розширювати свої континентальні шельфи згідно з міжнародним правом. Вона також зазначила що, китайська і російська делегації на конференції Міжнародного органу з морського дна висловили опозицію, що викликало заперечення з боку американської делегації, яка має лише статус спостерігача, оскільки Вашингтон не ратифікував угоду ЮНКЛОС.

Неможливість отримати ліцензії на глибоководні корисні копалини може залишити США на "милість" Китаю, який прагне домінувати на світовому ринку акумуляторних металів, заявив в інтерв'ю Financial Times представник Вірджинії Роб Віттман, республіканець, заступник голови комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США. 

"Китай і Росія агресивно претендують на корисні копалини на цих родовищах. Ми не можемо цього допустити", — сказав Віттман. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі