Китай частково призупинив купівлю нафти РФ в очікуванні деталей щодо ліміту цін — Bloomberg  

Поділитися
Китай частково призупинив купівлю нафти РФ в очікуванні деталей щодо ліміту цін — Bloomberg   © Pixabay
Ціновий ліміт можуть запровадити разом із санкціями ЄС проти РФ.

Китайські покупці частково призупинили купівлю російської нафти, очікуючи нових санкцій та цінового ліміту на нафту РФ, які планують запровадити країни Заходу. Про це повідомляє Bloomberg.

Частина російської нафти марки ESPO для завантаження в грудні залишається непроданою. Продавці та китайські покупці вагаються щодо закриття угод до того, як стане відомо про точний рівень граничної ціни. Очікується, що більше детальні відомості про обмеження цін на нафту РФ будуть незабаром.

Ціновий ліміт можуть запровадити разом із санкціями ЄС проти РФ до 5 грудня, і ті, хто дотримуватиметься цього заходу, отримають доступ до страхових, банківських та транспортних послуг блоку. Обмеження покликане утримати потік нафти від виробника ОПЕК+, щоб запобігти глобальній дестабілізації поставок, але водночас скоротити доходи Кремля, який веде війну проти України.

Однак Росія заявила, що не буде продавати нафту країнам, які запровадять цінові обмеження. За словами віце-прем'єр-міністра РФ Алєксандра Новака, Москва перенаправить поставки «ринково орієнтованим партнерам» або скоротить видобуток.

Марка ESPO популярна серед незалежних нафтопереробників Китаю завдяки високому виходу дизельного палива і короткій відстані доставки. Трейдери кажуть, що багато учасників ринку, схоже, готові працювати в умовах встановлення граничної ціни на російську нафту, навіть якщо вони офіційно її не підтримують, за умови, що рівень не буде занадто відхилятися від поточних цін.

Однак, якщо буде встановлений занадто низький рівень, стороні, відповідальній за доставку та страхове покриття (а це може бути продавець або покупець, залежно від умов контракту), можливо, доведеться звертатися за послугами до постачальників за межами ЄС, що ускладнить процес і кардинально змінить економічну складову угод.

До проблем для покупців додається те, що банки, які фінансують закупівлю нафти, побоюються санкцій і стрімкого зростання фрахтових ставок. Постачальники послуг оцінюють можливість штрафів з боку ЄС і те, як найкраще орієнтуватися в умовах обмежень, коли вони набудуть чинності.

Китай та Індія стали життєво важливими ринками збуту російської нафти після того, як більшість інших покупців відмовилися від неї після вторгнення РФ в Україну.

Раніше повідомлялося, що країни G7 мають намір оголосити про обмеження максимальної ціни на російську сиру нафту.

Від наполегливої боротьби за відмову світу від купівлі російських енергоносіїв і впровадження додаткових мит на постачання нафти з РФ залежить подальша швидкість напіврозпаду російської економіки.

Попри падіння нафтогазового експорту, зростання цін на нафту і газ давало економіці Росії можливість певний час залишатися на плаву. Однак у серпні економіка РФ почала хитатися, а доходи від експорту енергоносіїв – скорочуватися. Чому боротьба за відмову світу від купівлі російських енергоносіїв – на часі, читайте у тексті Юлії Самаєвої «Економіка РФ нарешті похитнулася».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі