Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і його покійний батько Кім Чен Ір використовували бразильські паспорти для відвідування західних країн у 1990-х роках, повідомляє інформагентство Reuters з посиланням на джерела в європейських спецслужбах.
"Вони використовували ці бразильські паспорти, в яких чітко видно фотографії Кім Чен Ина і Кім Чен Іра, щоб спробувати отримати візи в іноземних посольствах", - розповіло агентству анонімне джерело.
За його словами, ці підроблені документи демонструють бажання північнокорейської правлячої династії подорожувати світом та вказує на спроби спланувати можливий шлях евакуації з КНДР.
Наголошується, що посольство Північної Кореї в Бразилії відмовилося від коментарів, своєю чергою, міністерство закордонних справ Бразилії заявило про проведення розслідування цього випадку.
Джерела також підтвердили, що два бразильських паспорти з іменами Йозефа Пхака та Іджонга Чої використовувалися для отримання віз мінімум у двох західних країнах. Чи видавалися Кімам які-небудь візи невідомо.
За словами джерел, паспорти могли використовуватися для поїздок до Бразилії, Японії і Гонконгу. Обидва паспорти містять штамп "Посольство Бразилії в Празі" з датою 26 лютого 1996 року.
Джерела в спецслужбах заявляють про те, що технологія розпізнавання осіб підтвердила, що це фотографії Кім Чен Ина і його батька.
Вказується, що паспорти з фотографіями членів правлячої династії були оформлені на імена Пхака з датою народження 1 лютого 1983 року і Чої з датою народження 4 квітня 1940 року (справжня дата народження Кім Чен Іра – 16 лютого 1941 рік).
EXCLUSIVE: North Korean leaders used Brazilian passports to apply for Western visas in 1990s, sources tell @Reuters. https://t.co/b6uX3DgzMK @GuyReuters pic.twitter.com/6tAaHU6VrF
- Reuters Top News (@Reuters) 27 лютого 2018 р.
Раніше троє відомих міжнародних юристів закликали судити диктатора КНДР та інших членів його уряду за злочини проти людства, скоєні режимом у концтаборах для політичних в'язнів. Вони склали спеціальний звіт, який базується на свідченнях втікачів та експертів з питань північнокорейських місць ув'язнення, у яких Пхеньян утримує 80-130 тисяч людей.