КНДР погодилась на поступове зближення з Південною Кореєю для часткового послаблення санкцій і погіршення відносин між Сеулом і Вашингтоном. Таку думку висловив журналіст-міжнародник Віктор Каспрук у своїй статті для DT.UA.
"Насправді візит Кім Йо Чжон (сестри Кім Чен Ина – ред.) до Південної Кореї є спробою Пхеньяна використати певні розбіжності між Вашингтоном і Сеулом, які мають різне бачення того, як найкращим чином спонукати КНДР позбутися ядерної зброї, і став пропагандистською відповіддю диктатора, що спрямована на протидію заявам США з приводу ядерного божевілля Кім Чен Ина", - йдеться в матеріалі.
Насправді ж Північна Корея не збирається відмовлятися від ядерної й ракетної програм, тому, за прогнозом експерта, після відносного затишшя на період Олімпійських ігор напруження з США повернеться до попереднього рівня.
"Скидається, що Кім Чен Ин хоче добитися того, чого не змогли добитися ні його дід, ні батько, - об'єднати всі корейські землі під своїм комуністичним правлінням. Саме на це націлене нагнітання ракетно-ядерної істерії Пхеньяна, який постійно тестує США і їхніх союзників, наскільки далеко йому дозволять просунутися на цьому напрямі", - додає експерт.
Водночас Кім Чен Ину не слід розраховувати на те, що Сеул наважиться на економічне співробітництво з КНДР, чим поставить під загрозу відносини з Вашингтоном.
"Незалежно від лівацьких ідеологічних переконань Мун Чже Іна (президента Південної Кореї - ред.), під час нинішньої нестабільної ситуації в регіоні стратегічний альянс зі США життєво важливий для безпеки його країни. Тому він не може не дослухатися до того, що говорить президент Трамп, а тим паче - кинути виклик Вашингтону", - підкреслює журналіст.
Детальніше про політичну ситуацію на Корейському півострові читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Олімпійський "спокій" Пхеньяна і Сеула".