Кількість страт у світі зменшується - Amnesty International

Поділитися
Кількість страт у світі зменшується - Amnesty International
Лідером за числом здійснених смертних вироків залишається Китай.

Впродовж 2017 року у світі в 23 країнах кількість страт зменшилась на 4% порівняно з 2016 роком і склала 993 реалізованих смертних вироки. Водночас це на 39% менше, аніж у 2015 році, йдеться у щорічному звіті Amnesty International. Щоправда ці цифри не враховують тисячі страт та смертних вироків, які, за даними Amnesty International, здійснюються в Китаю, де така інформація вважається державною таємницею та є засекреченою.

Загалом минулого року в 53 країнах був винесений 2591 смертний вирок, тоді як роком раніше їх було 3117, пише Deutsche Welle. При цьому країною із найбільшою кількістю страт залишається Китай. За його винятком, 84% усіх страт минулого року відбулись в Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані. США минулого року провели 23 страти. Також в 2017 році відновили найвищу міру покарання Бахрейн, Йорданія, Кувейт та Об'єднані Арабські Емірати.

При цьому у Amnesty International зауважили, що двадцять африканських країн, розташованих на південь від Сахари, на даний момент скасували смертну кару за будь-які злочини. В минулому році лише дві країни в цьому регіоні здійснювали страти - Сомалі та Південний Судан.

Інші країни також знижують кількість страт. Зокрема, в Ірані в 2017 році кількість страт зменшилась на 11%, а страт, пов'язаних з наркотиками - на 40%. У Малайзії змінюється законодавство щодо боротьби з наркотиками, що також впливає на кількість страт.

Водночас правозахисники занепокоєні тим, що в минулому році в Ірані було страчено п'ять неповнолітніх осіб, а ще 80 особам віком до 18 років було винесено смертні вироки. Загалом, за даними організації, зараз в всьому світі принаймні 21 919 особам винесено смертні вироки.

Зазначимо, що Білорусь залишається єдиною державою в Європі, яка ще вдається до смертної кари. У березні Рада Європи піддала різкій критиці чергову страту засудженого за вбивство в Білорусі.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі