Кількість смертних вироків у світі подвоїлося

Поділитися
Кількість смертних вироків у світі подвоїлося Страт стало менше, а от смертних вироків - більше
В 2016 році до смертної кари в різних країнах світу засудили більше 3 тисяч чоловік.

В 2016 році кількість винесених судами різних країн смертних вироків подвоїлася, а ось число страт, навпаки, скоротилося.

Так, У 2016 році в світі було винесено 3117 смертних вироків, що більш ніж в два рази перевищує показник 2015 року, повідомляє міжнародна правозахисна організація Amnesty International , пише DW. Так, у Нігерії кількість смертних вироків збільшилася в три рази, також правозахисники зафіксували зростання в Камеруні, Замбії і Сомалі.

Однак правозахисники не змогли врахувати дані про страти в Китаї, де ця інформація засекречена, але мова може йти і про кількох тисячах випадків.

Що стосується реально здійснених страт, то їм у 2016 році піддався 1031 осіб, що на третину менше, ніж у 2015 році. Велика частина страт була в Ірані (567), Саудівській Аравії (154), в Іраку (88) і Пакистані (87). У США за 2016 рік були страчені 20 осіб - це найнижчий показник в країні з 1991 року. В Європі смертна кара застосовується тільки в одній країні - Білорусі. У країні за рік було винесено чотири смертні вироки і приведено у виконання, щонайменше, ще чотири. Зараз у білоруській в'язниці в очікуванні страти знаходяться дві людини.

Що стосується колишнього СРСР, у Казахстані в 2016 році винесли єдиний смертний вирок, однак він поки не виконаний.

Як повідомлялося, за роки незалежності України кількість прихильників смертної кари серед громадян нашої країни істотно скоротилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі