Зокрема, було подано понад 714 000 заяв, що на 13% більше, ніж роком раніше, і вперше з 2015 року.
EASO заявило, що зростання було в основному пов'язане із заявками з країн, що мають безвізовий доступ до загальної зони подорожей в Шенгенську зону ЄС, а не з нерегулярними в'їздами, такими як перетин човнів через Середземне та Егейське моря, що спостерігалося в розпал європейської міграційної кризи в 2015-16 роках, передає AFP.
У трійку країн походження мігрантів ввійшли Сирія з 72 000, Афганістан з 60 000 і Венесуела з 45 000.
"Більшість заяв подано заявниками, які звільняються від візових вимог при в'їзді в Шенгенську зону", - сказали в EASO, додавши, що це пояснює, чому кількість заявок збільшилася, а кількість виявлень "незаконного проникнення" скоротилася.
Ця цифра для Венесуели більш ніж удвічі перевищує кількість в 2018 році ( коли було 22 тисячі заявників), оскільки багата нафтою, але нестабільна латиноамериканська держава продовжує занурюватися в економічні руїни і політичний хаос.
При цьому, лише п'ять відсотків венесуельських заявників отримали притулок - на відміну від сирійців, єменців і еритрейців, які отримали близько 80% дозволів.
За словами EASO, в 2019 році приблизно кожному третьому заявнику була надана певна форма захисту.
Раніше повідомлялося про те, що Угорщина закрила кордон із Сербією через наплив мігрантів з Сирії.Кількість біженців з Сирії різко збільшилася на початку 2020 року після того, як там поновилися військові дії.