До 2022 році Канада розраховує прийняти понад мільйон мігрантів з усього світу.
Про це сказано в мандаті, переданому прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо міністра імміграції, біженців та громадянства Маркові Мендичино, повідомляє Українська правда.
"Ви повинні упевнитися в ефективному впровадженні підвищених показників міграційного плану на 2020-2022 рр., залучаючи до Канади понад мільйон постійних мешканців протягом цього періоду".
Держава повинна сфокусуватися на "запрошенні висококваліфікованих фахівців, здатних допомогти побудувати сильну Канаду", підкреслив Трюдо.
Прем'єр-міністр Канади також запропонував подбати про надання притулку правозахисникам, яким на батьківщині загрожує небезпека.
"Необхідно ввести окремий канал прийому біженців, щоб надати безпечний притулок захисникам прав людини, журналістам і гуманітарним працівникам, яким загрожує небезпека, мета - переселити 250 осіб протягом року".
Жителі російського міста попросили Канаду про політичний притулок. Джастін Трюдо, до якого звернулися росіяни, відповів через своїх представників, що Канада зможе розглянути питання про надання статусу біженців жителям Кисельовську з Кемеровської області, які попросили про це прем'єр-міністра Джастіна Трюдо, тільки після їх від'їзду з Росії. Про це повідомляє "Радио Свобода" з посиланням на прес-службу міністерства громадянства та імміграції Канади.
9 червня півтора десятка жителів Кисельовську записали відкрите звернення до Джастіна Трюдо і генсека ООН Антоніо Гутерриша з проханням надати статус біженця в північноамериканській країні і розмістили його на YouTube. Лист із аналогічним змістом відправили також в посольство.
"Ми змушені жити в умовах екологічного лиха, поруч з розрізами, на яких постійно проводять вибухи... Власники вугільних підприємств ніяк не компенсують збитки, які наноситься жителям в процесі відкритого видобутку вугілля. Багато наших чиновників, які мають слідкувати за безпекою навколишнього середовища, встають на бік вугільників, захищають їхні інтереси, а не інтереси дітей, які живуть біля підніжжя відвалів", – кажуть мешканці у зверненні.
За словами жителів міста, через активний видобуток вугілля серед місцевого населення збільшилася кількість онкохворих. Діти перестали гуляти на вулиці через брудне повітря. Взимку в регіоні випав чорний сніг.