Хто прислухається до Путіна у США

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Хто прислухається до Путіна у США © USCapitol/flickr
Симпатики Росії у Штатах не відбивають думки більшості.

Незважаючи на колосальну підтримку американською громадською думкою героїчної боротьби України проти рашистського вторгнення, в США все ж таки знайшлися люди, готові прислухатися до путінської пропаганди. Але, як пише американський автор ZN.UA Ганна Бродські-Кроткіна, ця жменька ультралівих та ультраправих політиків, які підтримують російську пропаганду та російську політику, говорить про ідеологічну слабкість путінського авторитаризму, а не про його силу.

Російську пропаганду підтримала група «Демократичних соціалістів», до якої належить конгресвумен Олександра Окасіо-Кортес та сенатор Берні Сандерс. Члени цієї групи, вторячи російській риториці, звинуватили Сполучені Штати у вторгненні Росії в Україну і вимагали розформування НАТО: «США мають покласти край імперіалістичному експансіонізму, який підготував ґрунт для цього конфлікту», - заявили вони.

З позицією, що відображає інтереси та риторику Путіна, виступила відома своїми ультраліберальними поглядами представник у Конгресі від Міннесоти Ільхан Омар. Вона публічно засудила агресію Росії, але висловила незгоду з постачанням Україні зброї та передбачила «катастрофічні та непередбачувані наслідки» через те, що, на її думку, «зброя передається воєнізованим групам, які не несуть ні перед ким відповідальності». Не підтримала вона і «широкі санкції» проти Росії. Омар проголосувала проти законопроекту, який забороняє покупку російської нафти.

З правого флангу позицію Путіна підтримав, наприклад, 26-річний конгресмен від Республіканської партії Медісон Коуторн, відомий своїми симпатіями прогітлерівськими. Коуторн несхвально відгукнувся про президента Зеленського і заявив, що український уряд займається просуванням «новомодних західних ідеологій».

Республіканська представниця в Конгресі штату Джорджія, поборниця популярних теорій змови та віддана прихильниця Трампа Марджорі Тейлор Грін теж підтримала російську пропаганду та інтереси РФ. На відміну від своїх колег у Конгресі, які зустрічали Володимира Зеленського оваціями, вона лише за кілька годин після виступу українського президента відкинула його заклики підтримати Україну. У відео, що повторює знайомі наративи російської пропаганди, Грін заявила, що «обидві сторони» несуть відповідальність за вторгнення.

Показово, що Путіна та його пропаганду у США підтримують лише політичні маргінали, які займають екстремально ліві чи ультраправі позиції.

На американському фронті інформаційної війни Путін, незважаючи на добре налагоджену машину брехні, зазнає серйозної поразки. Згідно з опитуванням, проведеним з 7 по 13 березня PewResearchCenter, американці не залишаються байдужими до долі України, і її підтримка лише зростає.

На сьогодні лише третина американців (32 відсотки) вважають, що Сполучені Штати надають достатню допомогу Україні у боротьбі проти російського вторгнення. Набагато більша частка американських громадян упевнена, що США мають посилити свою підтримку. Крім того, сім із десяти американців виступають за прийом тисяч українських біженців у США.

Члени обох партій підтримують санкції проти Росії та збільшення кількості американських військ у країнах НАТО, що є сусідами з Україною.

Понад вісім із десяти демократів, тобто 88 відсотків, і 85 відсотків республіканців виступають за збереження суворих економічних санкцій щодо Росії. І як мінімум шість із десяти в кожній партії – за тривале збереження найжорсткіших санкцій (68 відсотків демократів, 61 відсотків республіканців).

Крім того, половина американців обох партій вважають російське вторгнення в Україну «серйозною загрозою» інтересам та безпеці США.

Newsmax
Єдність громадської думки змусила навіть колишнього американського президента Дональда Трампа, який загравав з Путіним за будь-якої можливості, дати задній хід: «Я здивований… Я думав, що він веде переговори, коли відправляє свої війська до кордону. Я думав, що це жорсткий, але розумний спосіб вести переговори», - сказав Трамп в інтерв'ю консервативному Washington Examiner.

«А потім він увійшов... Я гадаю, він змінився. Це дуже сумно для світу. Він дуже змінився», – резюмував колишній президент США.

Раніше Сполучені Штати Америки спільно з Францією виступили за посилення санкцій проти РФ через продовження нею наступу на Україну. Про це заявили глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан та держсекретар США Ентоні Блінкен у спільній заяві. Міністри також підтвердили свою підтримку пропозицій МАГАТЕ щодо посилення безпеки українських ядерних установок.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі