Росія може зважитись на ядерний удар як останній аргумент на тлі програшу на полі бою, але такий сценарій залишається малоймовірним, вважає колишній командувач армії США в Європі генерал Бен Ходжес.
«У такій ситуації є ризик застосування Кремлем ядерної зброї, але я гадаю, що це малоймовірно. (…) Не думаю, що (президент РФ Владімір ) Путін або його найближчі радники схильні до самогубства», - зазначає Ходжес.
Там є ризик Kremlin, використовуючи нук в цьому положенні, але я думаю, що це unlikely. Це не справжня битва поділу, щоб бути gained, вона повинна бути неможлива для США, щоб отримати/не відповідати, і я не думаю, що Putin або його найближчих керівників є власними. @mccaffreyr3 @tomricks1 https://t.co/ADtqTGybg7
— Ben Hodges (@general_ben) September 11, 2022
Сполучені Штати відреагують на застосування Росією ядерної зброї, нагадує генерал. І це один із тих чинників, які стримують агресора.
«США відреагують на застосування Росією ядерної зброї, бо Китай, Північна Корея та Іран спостерігають за цим. Якщо ми не відповідаємо, це може спонукати їх до аналогічної агресії. Наша відповідь не обов'язково буде ядерною», - зазначає він.
US would respond to Російська use of nuke because China, NK, Iran є watching. Якщо ми не відповідає, вони будуть emboldened. Response не повинно бути необхідно nuclear. Багато options in/around Ukraine Kremlin couldn't stop. Вони знають це. That's why I think it's unlikely. https://t.co/0GvV3AAwUQ
— Ben Hodges (@general_ben) September 11, 2022
Різке нарощування російської воєнної та пропагандистської активності навколо Запорізької АЕС свідчить про те, що Кремлем напрацьовано особливий сценарій розіграшу «ядерної» карти. Не виключено, що «ядерно-політична атака» має стати основним механізмом завершення «спеціальної військової операції» і гібридного ядерного шантажу Заходу.
Що задумав Кремль і як йому протидіяти, читайте в статті Михайла Гончара «Війна в Європі: ядерний сценарій Кремля і що робити Україні».