Харарі та Брегман оцінили перехід освіти в онлайн

Поділитися
Харарі та Брегман оцінили перехід освіти в онлайн © yes-ukraine.org
Можливо за 50 років ковід пам'ятатимуть як моменті водорозділу, коли світ справді став цифровим

Історик й автор бестселера "Sapiens. Історія людства від минулого до майбутнього" Юваль Ной Харарі під час онлайн дискусії Ялтинської європейської стратегії (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука припустив, що багато людей до певної міри раді тому, що зараз можна просто бути в себе вдома та онлайн брати участь у заході, який відбувається в іншому місці. Але от переведення в онлайн всієї освітньої системи, це величезне рішення. 

“З погляду нашої системи цінностей це аж лякає. Тому що ця криза привнесла дуже багато небезпек не тільки в оповіді, але й в системи, і зокрема, в демократію. Це явище залишиться з нами навіть коли криза закінчиться. Зараз криза, в нас немає часу для глибоких публічних дебатів на цю тему. Отже, що таке ковід за 50 років? Можливо його пам'ятатимуть як моменті водорозділу, коли світ справді перетворився на цифровий і масове спостереження чи стеження за людьми стало нормальним і прийнятним у дуже великій частині світу. І це причина, щоб турбуватися”, - сказав Харарі.

Історик Рутгер Брегман впевнений, що онлайн освіта через YouTube або інші платформи, можуть викреслити професорів з професії, але він впевнений, що фізична присутність лектора дуже важлива.  

“Ми побачили деякі межі цифровізації. В освіті модно було казати: “Все стане цифровим”, але ми пересвідчилися, що фізичний контакт - дуже важливо для освітньої системи. Ми досі залишаємося фізичними істотами у цьому сенсі”, - сказав Брегман.

Ялтинська європейська стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється та розбудовується європейське майбутнє України в глобальному контексті. Вже понад десять років YES виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для відкритої дискусії між провідними політичними силами. YES об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.

Фонд Віктора Пінчука – це незалежна приватна міжнародна благодійна організація, яка базується в Україні. Фонд був створений 2006 року бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком з метою надання можливості новим поколінням змінити країну та світ. Для її реалізації Фонд розробляє проекти та розбудовує партнерства як в Україні, так і  поза її межами. З 2006 року у трансформацію України Фондом було інвестовано понад 153 млн. доларів США.

Детальніше про те, як в умовах карантину відбувається освітній процес читайте в статті Оксани Онищенко "Онлайн пшеницю жала" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі