ХАМАС висловив готовність звільнити деяких полонених жінок і дітей — NBC

Поділитися
ХАМАС висловив готовність звільнити деяких полонених жінок і дітей — NBC © EPA-EFE/MOHAMMED SABER
Однак угруповання визнало, що під його контролем знаходяться не всі заручники.

Після кількох днів напружених переговорів за участю американських, ізраїльських і катарських офіційних осіб, ХАМАС висловив готовність звільнити жінок і дітей, яких він утримує в полоні. Але угруповання визнало, що не всі заручники, захоплені під час нападу на Ізраїль, знаходяться під його контролем. Про це повідомляє NBC.

Частина заручників утримується Ісламським джихадом, а інші утримуються "випадковими опортуністами з-поміж жителів Сектору Гази", сказав колишній американський чиновник. 

ХАМАС намагається взяти під контроль усіх полонених, але каже, що не може цього зробити в умовах постійних бомбардувань.

Представник ХАМАС заявив NBC News, що угруповання готове негайно звільнити всіх цивільних заручників - як іноземних, так і ізраїльських, якщо Ізраїль припинить повітряні удари по Сектору Гази.

За словами представника угруповання, заручники можуть бути звільнені протягом години, якщо Ізраїль виконає умови ХАМАС. Він стверджує, що зараз немає безпечних умов для їх звільнення.

Ізраїльський активіст, який допоміг звільнити захопленого ізраїльського солдата Гілада Шаліта у 2011 році Гершон Баскін зазначив, що це, по суті, те ж саме повідомлення, яке у понеділок, 16 жовтня, поширило Міністерство закордонних справ Ірану.

"Я думаю, що це неправдиве повідомлення, психологічна війна. Це нічого не означає", - сказав Баскін в інтерв'ю NBC News.

Він вважає це нереалістичним, тому що "немає жодних гарантій, що Ізраїль не відновить бойові дії, і ХАМАС це знає". 

На його думку, єдиний спосіб досягти угоди - це якщо ХАМАС звільнить жінок, дітей, людей похилого віку і хворих в обмін на палестинських жінок і неповнолітніх, які утримуються в Ізраїлі.

За словами представників адміністрації президента США Джо Байдена, Штати відправили групу фахівців з розвідки, щоб допомогти знайти заручників, але шанси на успішну військову операцію з порятунку заручників оцінюються як примарні. 

Переговори про долю заручників ведуться "з першого дня", сказав дипломат на умовах анонімності. 

ХАМАС наполягає на утриманні в полоні будь-якого військовослужбовця ізраїльської армії, але "схоже, він зрозумів, що цивільні особи повинні бути звільнені без обміну", - додав дипломат.

 "Обговорення тривають, і останнім часом вони стали більш позитивними, але прориву поки що немає", - сказав він.

Колишній американський чиновник заявив, що ХАМАС ще не вирішив, чи звільняти цивільних чоловіків, які є громадянами Ізраїлю, а не власниками подвійних паспортів.

Ізраїль, який готується до можливого наземного вторгнення в Сектор Гази, вперто відмовляється обмінювати полонених на заручників, повідомили джерела. 

Третє джерело, високопоставлений західний дипломат, охарактеризував переговори як слабкі. 

"Очевидно, що між ХАМАС, Катаром та Ізраїлем ведеться діалог, але "переговори" - це, мабуть, перебільшення. Це канал. Катар має більше важелів впливу, ніж будь-хто інший, але не так багато, як хотілося б", - зазначив дипломат. 

Підкреслюючи складність ситуації, головний перемовник ХАМАС зі звільнення заручників Усама Мазіні був убитий в результаті ізраїльського авіаудару на цьому тижні, йдеться в заяві Армії оборони Ізраїлю. 

Прем'єр Великої Британії Ріші Сунак звернувся до еміра Катару шейха Таміма бін Хамада Аль Тані з проханням допомогти у звільненні заручників.

З початку кризи "катарські офіційні особи майже щодня контактують з ХАМАС на різних рівнях", сказав дипломат, обізнаний з ходом переговорів. Протягом багатьох років Катар намагався бути посередником у комунікації з ХАМАС. 

Якщо не зважати на значні втрати, немає сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі? Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі