ХАМАС вимагає змінити план Байдена про припинення вогню в Газі

Поділитися
ХАМАС вимагає змінити план Байдена про припинення вогню в Газі © SAID KHATIB/AFP via Getty Images
Конкретні вимоги угруповання не оприлюднюються.

ХАМАС вимагає змінити пропозицію про припинення вогню, яку підтримали США та Рада Безпеки ООН, ускладнюючи переговори щодо плану звільнення ізраїльських заручників як першого кроку до припинення війни в Газі, пише Financial Times.

Конкретні поправки ХАМАС до пропозиції на чотирьох з половиною сторінках, яку запропонував президент США Джо Байден, залишаються незрозумілими. Але  у вівторок увечері бойове угруповання заявило, що його відповідь посередникам Катару та Єгипту продемонструвала «готовність до позитивних угод». Як заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у Катарі, принаймні деякі з розбіжностей між Ізраїлем і ХАМАС є такими, що можуть бути подолані, однак не всі.

«Якщо одна сторона продовжує змінювати свої вимоги, включно з щодо речей, які вона вже прийняла, тоді ви повинні поставити під сумнів, чи діють вони добросовісно чи ні. Ми сповнені рішучості спробувати подолати розбіжності. І я вважаю, що їх можна подолати, але це не означає, що вони будуть подолані», — сказав Блінкен. 

Його аналіз повторив Джейк Салліван, радник США з національної безпеки, який сказав, що деякі внесені ХАМАС до запропонованого мирного плану в Газі зміни «суттєво» відрізнялися від підтриманого цього тижня Радою безпеки ООН документу. 

«Наша мета — довести цей процес до завершення. Ми вважаємо, що час торгів закінчився — настав час припинення вогню», — сказав він.

І Блінкен, і прем'єр-міністр Катару шейх Мухаммед бін Абдулрахман аль-Тані, який працював посередником разом з Єгиптом, відмовилися обговорювати, якими саме є вимоги ХАМАС. 

Уряд Ізраїлю вже засудив переговорну тактику ХАМАС, назвавши її повною відмовою від пропозиції.

11 червня Палестинське угруповання ХАМАС, яке контролює владу у Секторі Гази, заявило, що приймає резолюцію ООН, яка закликає до негайного тимчасового припинення вогню.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі