Керрі: США не приймуть обмеження польотів і пересування суден в Південно-Китайському морі

Поділитися
Керрі: США не приймуть обмеження польотів і пересування суден в Південно-Китайському морі Керрі "гранично зрозуміло" висловився щодо Південно-Китайського моря © golos-ameriki.ru
Штати знову натякнули Китаю, щоб не намагався одноосібно мілітаризувати море.

Державний Секретар США Джон Керрі впевнено заявив, що США не допустять обмеження свободи пересування авіації та судів в 3.

"Буду абсолютно зрозумілий: США не приймають обмеження свободи судноплавства і польотів, а також будь-яких інших законних способів пересування. Це фундаментальні правила, які ми усі поділяємо", - сказав Керрі на регіональному засіданні з безпеки в рамках зустрічей країн АСЕАН в Малайзії, передає Reuters.

"Не важливо, чи є судно військовим кораблем або маленьким риболовецьким човном. Права всіх країн повинні поважатися", - підкреслив Керрі.

При цьому американський дипломат зазначив, що останнім часом "ми бачили, як робилися спроби обмеження пересувань і різного роду попередження", прямо не вказуючи, однак натякаючи на неодноразові спроби Китаю застерегти інші країни (Японію, Філіппіни) від військових навчань та інших маневрів на спірних територіях У Південно-Китайському морі.

Читайте також: США готові силою примусити дотримуватися норм права учасників суперечки в Південно-Китайському морі

Також Китай видав уже вісім попереджень військовим літакам США, які здійснюють спостережні польоти над Південно-Китайським морем.

Напередодні МЗС Китаю заявив, що вже призупинені будівельні роботи в Південно-Китайському морі.

Як повідомляє агентство, дипломати Китаю просили не піднімати питання про суперечки в Південно-Китайському морі на нинішньому засіданні, однак більшість країн активно обговорюють це питання, і вже виступили зі спільною заявою проти мілітаризації Китаю в морі.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США.

США формально виражає нейтралітет щодо спортных територій в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

На архіпелаг Спратлі (кит. Наньша - ред.), крім Китаю, претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія, Тайвань і Філіппіни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі