Керівники МЗС Євросоюзу вимагають нових санкцій проти влади М'янми

Поділитися
Керівники МЗС Євросоюзу вимагають нових санкцій проти влади М'янми М'янма може потрапити під нові санкції через переслідування рохінджа © Twitter/عبدالهادي عبدالرضا
Пропозиції висунули верховному представнику ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федериці Могеріні.

Голови МЗС країн-учасниць Європейського союзу висунули верховному представнику ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федериці Могеріні пропозицію щодо введення нових санкцій проти влади М'янми.

Відповідно до пропозицій, санкції повинні стосуватися не лише військових країни або політиків, винних у переслідуванні мусульман рохінджа. Європейські політики пропонують ввести санкції більш широкого спектру, зокрема, продовження вже існуючого ембарго на поставки зброї у Мьянму, передає Deutsche Welle.

У спільній заяві представники дипломатичних відомств зазначають систематичність важких порушень прав людини з боку військових і правоохоронних органів М'янми. Мова, зокрема, йде про такі злочини, як вбивства і згвалтування.

Варто відзначити, що міністри засудили й напади озброєних угруповань самих рохінджа.

Зазначимо, згідно з даними ООН, рохінджа вважаються однією з найбільш переслідуваних у світі нацменшин. З січня по березень 2015 року близько 24 тисяч рохінджа намагалися залишити країну на контрабандистський човнах. Це вдвічі більше, ніж за такий самий період 2014-го.

Переслідування рохінджа в 2016-2017 роках, зосереджене переважно у штаті Ракхайн, проводять військові формування країни і поліція. Нова хвиля переслідувань стала реакцією на напад невідомих бойовиків у жовтні 2016-го на прикордонні пости М'янми.

Нагадаємо, раніше дві збройні етнічні групи в М'янмі погодилися підписати угоду про припинення вогню з урядом.

Рохінджа – етнічні бенгальці-мусульмани, переселені в Аракан у XIX – початку XX століття британською колоніальною владою. Чисельність рохінджа становить близько 1,5 млн осіб, наразі вони становлять більшість населення штату Ракхайн, проте громадянство М'янми є у небагатьох. Конфлікт між місцевими "араканцями" і рохінджа має довгу історію, проте його ескалація почалася з переходом влади в країні від військового уряду до цивільного у 2011-2012 роках.

Нещодавно міжнародна організація "Лікарі без кордонів" унаслідок проведених опитувань заявила про страшну кількість смертей серед мусульман рохінджа.

Так, за даними, отриманими на підставі опитування мешканців таборів біженців-рохінджа у Бангладеш, щонайменше, 9 тисяч рохінджа загинули в М'янмі з 25 серпня по 24 вересня.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена за міжнародного тиску на М'янму, який неухильно зростає. М'янма розраховує почати приймати біженців назад протягом двох місяців після підписання документа. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людей через військові репресії у М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі