"Лікарі без кордонів" заявляють про загибель 9000 мусульман рохінджа за місяць

Поділитися
"Лікарі без кордонів" заявляють про загибель 9000 мусульман рохінджа за місяць З 25 серпня по 24 вересня в штаті Ракхайн в М'янмі насильницькою смертю загинуло щонайменше 6700 мусульман-рохінджа, у тому числі 730 дітей у віці до п'яти років. © Twitter/Press TV
Ці цифри можуть бути занижені, оскільки не всі поселення біженців в Бангладеш були обстежені, зазначають в організації.

Міжнародна організація "Лікарі без кордонів" в результаті проведених опитувань заявила про страшну кількості смертей серед мусульман рохінджа, сказано в повідомленні представництва організації в Бангладеш.

Так, за даними отриманими на підставі опитування мешканців таборів біженців-рохінджа у Бангладеш, щонайменше, 9 тисяч рохінджа загинули в М'янмі з 25 серпня по 24 вересня.

"Дослідження, проведені у таборах для біженців в Бангладеш, показують, що щонайменше 9 тисяч рохінджа загинули в М'янмі в штаті Ракхайн з 25 серпня по 24 вересня. Біля 71,7% смертей стали результатом насильства, щонайменше 6,7 тисяч рохінджа, за найскромнішими оцінками, було вбито, включаючи 730 дітей молодше п'яти років", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті організації.

Як повідомляється, пік смертей припав на час антитерористичної операції, яку м'янманські силовики проводили в місцях компактного проживання рохінджа.

В організації зазначають, що ці цифри можуть бути занижені, оскільки не всі поселення біженців в Бангладеш були обстежені.

"Ми чули повідомлення про цілі сім'ї, які загинули, будучи замкнутими в своїх будинках, в той час як їх підпалили", – сказав медичний директор "Лікарів без кордонів" Сідні Вонг.

Загострення в М'янмі почалися після того, як 25 серпня члени створеної у жовтні 2016 року "Армії порятунку рохінджа Аракана" провели скоординовану атаку на кілька поліцейських постів і базу м'янманської армії. Загинули 12 силовиків і 77 повстанців. Після цього війська уряду М'янми почали антитерористичну операцію.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена через міжнародний тиск на М'янму, який неухильно зростає. М'янма розраховує почати приймати біженців назад протягом двох місяців після підписання документа. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людей через військові репресії в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі