Катар та ОАЕ в процесі відновлення дипломатичних відносин — Reuters

Поділитися
Катар та ОАЕ в процесі відновлення дипломатичних відносин — Reuters © expatechodubai.com
Планується відкриття посольств.

Катар та Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) відновлюють дипломатичні відносини і готуються відкрити посольства. Про це повідомляє Reuters.

«Наразі між обома країнами триває процес активізації дипломатичних зв'язків, який включатиме відновлення роботи посольств», - сказав представник ОАЕ.

У Катарі також заявили, що ведеться робота з метою якнайшвидшого відкриття посольств.

Чиновник з країн Перської затоки сказав, що посольства, як очікується, відкриються з новими послами на своїх посадах до середини червня. Ще одне джерело повідомило, що дипломатичні відносини будуть повністю відновлені протягом декількох тижнів.

Відновлення зв'язків відбувається на тлі ширшого регіонального поштовху до примирення: минулого місяця Іран та Саудівська Аравія домовилися відновити відносини після багатьох років ворожнечі, яка загрожувала нестабільністю в Перській затоці і сприяла війні в Ємені.

Кілька арабських країн, включаючи Саудівську Аравію та Єгипет, зробили крок до припинення десятирічної ізоляції Сирії, яку бойкотували через придушення протестів у 2011 році - насильство, що призвело до затяжної громадянської війни.

Цього тижня в Ємені рух хуситів і Саудівська Аравія провели раунд мирних переговорів, обмінявшись сотнями затриманих, що стало важливим миротворчим кроком у конфлікті, який розглядається як одна з декількох проксі-війн між Саудівською Аравією та Іраном. Незабаром очікуються подальші мирні переговори.

У середині 2017 року Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн та Єгипет розірвали всі зв'язки з Катаром через звинувачення у підтримці тероризму, з посиланням на ісламістські угруповання, і прихильність  до Ірану, що Доха заперечувала.

Ер-Ріяд та Каїр стали першими, хто перепризначив послів у Катарі в 2021 році після угоди, укладеної під керівництвом Саудівської Аравії, щоб покласти край суперечці, а Бахрейн минулого тижня оголосив, що відновить дипломатичні відносини.

Усі країни, за винятком Бахрейну, відновили торговельні та туристичні зв'язки з Катаром на початку 2021 року, коли ОАЕ припускали, що відновлення дипломатичних відносин займе певний час.

Минулого року відносини між ОАЕ та Катаром потеплішали, і лідери обох країн зустрілися віч-на-віч.

«Зовнішня політика ОАЕ насамперед зосереджена на створенні мостів, економічному співробітництві та регіональній деескалації», - сказав чиновник ОАЕ, який відмовився назвати своє ім'я.

Чиновник з країн Перської затоки, який говорив на умовах анонімності, повідомив, що наприкінці минулого місяця офіційні особи Катару та ОАЕ домовилися про відновлення дипломатичних відносин і що Абу-Дабі поінформував Доху про те, хто буде його представником. Катар ще має зробити те саме, додав чиновник.

Цього тижня в столиці Катару робітники прокладали нові тротуари біля консульського відділу посольства ОАЕ, а в саду, схоже, нещодавно висадили пальми. Через дорогу інша будівля посольства ОАЕ виглядала занедбаною.

Іран та Саудівська Аравія відновили дипломатичні відносини за посередництва Китаю. А нещодавно Пекін заявив, що готовий виступити посередником у мирних переговорах між Ізраїлем та Палестиною.

 Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі