Постійна рада парламенту Каталонії вирішила оскаржити в Конституційному суді рішення Сенату Іспанії про введення прямого правління Мадридом в автономному співтоваристві згідно із 155-ю статтею Конституції, інформують росЗМІ, посилаючись на сайт каталонського парламенту.
Згідно з повідомленням, ініціатором такого рішення стали представники коаліції "Разом за "Так". У попередньому складі законодавчого органу ця фракція була найбільшою – у неї було 62 мандати зі 135. Їх підтримали члени ради від коаліції "Так, це можливо" (Podemos). Проти виявилися члени радикальної лівої партії "Кандидатура народного єдності", які не визнають компетенції Конституційного суду. Крім того, проти виступили представники партії "Громадяни", соцпартії і Народної партії – вони не погоджуються зі змістом позову.
Постійна рада була створена при попередньому складі парламенту, в перехідний період вона продовжить працювати до формування нового складу законодавчого органу. Зараз до його складу входять 22 парламентарія. Головою ради є спікер попереднього складу парламенту Карме Форкадель.
Нагадаємо, після невизнаного референдуму про незалежність 1 жовтня Каталонія офіційно оголосила про відділення. У відповідь на проголошення Мадрид звільнив всю місцеву владу і були оголошені нові регіональні вибори на 21 грудня, а також введено в дію пряме управління регіоном. Після проведення виборів і обрання нового парламенту стаття 155 Конституції Іспанії, яка була введена, втратить свою силу в регіоні.
Найбільше голосів на виборах в Каталонії набрала центристська партія "Громадяни", яка підтримує територіальну цілісність Іспанії, проте абсолютну більшість спільно отримали три політичні сили: "Разом за Каталонію", "Ліві республіканці Каталонії" і "Кандидатура народного єдності" – за підсумками виборів, у них виявилося 70 мандатів зі 135.
Колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив про свою готовність повернутися в Іспанію, з Брюсселя, але за однієї умови - якщо Мадрид буде поважати результати виборів, за підсумками яких, прихильники незалежності автономного співтовариства зберегли абсолютну більшість в парламенті.
Також він заявив про те, що готовий зустрітися з прем'єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм де завгодно, але тільки не на території Іспанії, і обговорити з ним ситуацію, що склалася.
У той же час Рахой заявив, що він готовий до переговорів з тими, кому дістануться посади в новому уряді Каталонії.