Про це пише в своїй статті для DT.UA Юлія Загоруйко. За її словами, ті, хто збирається голосувати за незалежність, думають, що Мадрид "фактично грабує Каталонію". Регіон щорічно виплачує Іспанії 16 млрд євро податків. За ці гроші непогано живуть інші, бідніші провінції країни, такі як Андалусія, Галіція, Екстремадура. Хоча, як вважають каталонці, ці гроші їм самим потрібні для розвитку свого регіону.
Як зазначає автор, економіка Каталонії досить різноманітна: потужна промисловість, фінансовий сектор, і сучасне сільське господарство. Чималі багатства приносить регіону туризм. Столиця Каталонії Барселона є третім у Європі містом по відвідуваності туристами і найбільшим портом на Середземному морі. У разі виходу автономії зі складу Іспанії це автоматично буде означати прощання з ЄС, нагадує експерт. Адже в Євросоюзі з 2004 р. діє так звана доктрина Баррозу - будь-яка нова країна, яка утворилася в процесі відділення від країни - члена ЄС, не може автоматично залишитися в ЄС. Згідно з правилами, їм доведеться подавати заявку на вступ в Євросоюз знову. Тоді всі країни - члени ЄС, Іспанія в тому числі, повинні будуть дати свою згоду на початок переговорів про вступ. Зрозуміло, що Іспанія заблокує будь-які подібні переговори. Та й Брюссель говорить однозначне "ні" відділенню Каталонії.
Тому, як сказано в статті, прощання незалежної Каталонії з ЄС стане ударом для багатьох фахівців на підприємствах і в банках.
Каталонія в нових умовах буде змушена укладати з ЄС торговельні угоди і платити мито. Крім того, навіть зберігаючи євро в якості валюти, каталонські банки повинні будуть вийти з системи Європейського центробанку і опинитися в "гордій самоті", що загрожує непередбачуваними наслідками.
Крім усього іншого, Каталонія сьогодні один з найбільших боржників Іспанії: у разі здобуття незалежності провінція повинна буде виплатити центральному уряду 10 млрд євро. Вже підраховано, що в незалежній Каталонії доходи людей впадуть на 30-40% в перший же рік. Профспілки, у свою чергу, бояться зростання безробіття і зубожіння трудящих якщо на референдумі люди проголосують за незалежність, резюмує автор.
Докладніше про референдум в Каталонії і плюси і мінуси відділення автономії від Іспанії читайте в статті Юлії Загоруйко "Чи відбудеться референдум у Каталонії?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".