Канцлер ФРН Шольц: Путін недооцінив нашу рішучість

Поділитися
Канцлер ФРН Шольц: Путін недооцінив нашу рішучість © Олаф Шольц/facebook
Шольц відкинув військове втручання НАТО.

На світовому економічному саміті WELT 2022 у Берліні 15.03 канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що повністю покладається на силу санкцій у війні в Україні: каральні заходи мали сильніший ефект, “ніж Росія будь-коли могла собі уявити”. Особливо сильно вони торкнуться вітрової та сонячної енергетики.

Про це увечері 15.03.22 повідомляє німецьке видання “Die Welt”.

Канцлер Шольц виключив військове втручання НАТО, незважаючи на наступ Росії на Україну, зростаюче число жертв і руйнувань. Захід продовжує покладатися на санкції, введені проти Росії, заявив канцлер на економічному саміті WELT 2022.

“Ми не створюватимемо безпольотні зони над Україною. Це означатиме пряму військову конфронтацію з Росією, із російськими винищувачами, - сказав канцлер. Я згоден із президентом США Джо Байденом, президентом Франції Еммануелем Макроном та іншими союзниками у тому, що між НАТО та Росією не має бути збройного конфлікту. Ніхто не може цього хотіти.”

Таким чином Шольц змінив свою позицію в одному з найчутливіших питань Росії.

Західний альянс продовжує вірити в ефективність заходів, спрямованих насамперед на російську економіку. Глава ЄЦБ Крістін Лагард також заявила, що введені санкції «сильно вдарили по Росії».

“В останні тижні Європа продемонструвала силу та рішучість у часи небезпеки”, - заявила Лагард на заході, на якому зібралися діячі національної та міжнародної політики та високопоставлені представники бізнесу під назвою “Війна в Європі – Німеччина: наскільки радикально ми повинні змінити курс?”

Депфнер: "У будь-якому випадку санкції виявилися ілюзією"

Водночас генеральний директор Axel Springer SE, Дому, де проходив саміт, Матіас Депфнер, висловив незгоду з думкою двох попередніх спікерів. «Агресивна війна Володимира Путіна проти України – це загроза демократії та ринковій економіці. Тим важливіше, щоб політика та бізнес вступали в особистий діалог про наслідки та можливі напрямки дій для всіх нас”, - наголосив Депфнер. - У будь-якому разі заходи у вигляді санкцій виявилися ілюзією. Нам потрібні нові концепції.

Наївність Європи та гордість Росії

Ульф Пошардт, головний редактор WELT Group, зазначів: “Два роки пандемії виснажили світ. Саме в цій ситуації Путін зараз розпочинає війну в центрі

Європи і посилює диктатуру у своїй країні. Новий федеральний уряд стикається з величезними проблемами”.

Уряд ФРН разом із західними союзниками ввів ряд санкцій щодо Росії, економіки країни та окремих осіб, включаючи президента Путіна та інших членів уряду та людей, близьких до нього. Буде оголошено подальші заходи, якщо Росія не припинить свої атаки.

Війна, нафта та кінець ілюзіям

У понеділок 14.03 уряд США розширив заходи та ввів санкції щодо низки російських чиновників та білоруського правителя Олександра Лукашенка та його дружини за порушення прав людини.

Шольц вважає їх дуже ефективними.

"Разом з нашими союзниками в Європі та США ми підготували дуже чіткі санкції", - сказав канцлер. Президент Володимир Путін, можливо, планував цю війну протягом року і готувався до економічної реакції міжнародної спільноти, але він недооцінив нашу рішучість: санкції мають сильніший вплив, ніж Росія будь-коли могла собі уявити”.

Проте канцлер також заявив, що ці заходи вплинуть і на Німеччину та її громадян. Адже це торкнеться її власної економіки, ланцюжків поставок, торгових відносин. Федеральний уряд планує якнайшвидше обговорити комплексний пакет допомоги для споживачів та компаній у зв'язку зі зростанням цін на енергоносії.

У відповідь на напад Росії Німеччина також планує безпрецедентне збільшення коштів на власні збройні сили та зниження залежності від російських поставок сировини. “Наша структура поставок має бути переорієнтована таким чином, щоб ми могли отримати доступ до різних джерел. Ми плануємо купувати більше зрідженого газу, збільшувати обсяги зберігання природного газу та поповнювати наші запаси вугілля», — заявив Шольц.

Насамперед, Німеччина має використовувати відновлювані джерела енергії, щоб назавжди відмовитися від викопного палива. “Цього року ми маємо усунути юридичні перешкоди, щоб сприяти використанню енергії вітру та сонця. Ми не повинні дозволити себе обдурити”, - заявив канцлер.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі