Неспровоковане вторгнення Владіміра Путіна в Україну шокувало світ. Але воно також пожвавило Захід.
«Ставши прем’єр-міністром, я збільшу зусилля, націлені очолити західну відповідь на цю жорстоку агресію і подбаю, щоб наші українські друзі, зрештою, добилися своєї свободи. На посаді прем’єр-міністра я завжди буду протистояти хуліганам», - пише в статті для The Telegraph член британського парламенту від Консервативної партії Пені Мордонт, яка входить до числа британських політиків, охочих замінити Бориса Джонсона на посаді голови уряду Великої Британії.
«Як і тисячі інших людей, я прийняла біженця з України до себе додому. Для мене стійка і непохитна відданість - це не лише про політику, а й про особисте. Впродовж останніх місяців народ цієї країни виступив на підтримку України теж. Моя команда у Портсмуті працювала з українським посольством і Центром громадянського суспільства над запуском кампанії зі збору засобів, яка зверталася до людей і місцевого бізнесу. Я особисто бачила щедрість духу нашої нації», - додала вона.
Мордонт зауважила, що лідерство у підтримці України стало одним з найбільших елементів спадщини Бориса Джонсона. Вона пообіцяла, що продовжить це лідерство. І про скорочення британських зусиль, націлених на допомогу союзникам, не може бути й мови. Адже «коли починається криза, Британія піднімається».
«Підтримка України - це правильне рішення. Президент Володимир Зеленський і його народ зв’язані боротьбою за захист їхньої країни з такими ж демократичними цінностями, як і наші. Я зустрічалася з відважними колегами з українського парламенту, що стало ключем до поглиблення наших зв’язків з Україною і сформувало нашу відповідь на російське вторгнення», - йдеться в статті кандидата в британські прем’єри.
Мордонт нагадала, що вона була першою в історії Великої Британії жінкою, яка очолила міністерство оборони королівства. І вона досі резервіст королівських ВМС.
«Я особисто бачила, як світ став більш небезпечним за останнє десятиліття. Вторгнення в Україну вчить нас, що війна між державами - це не щось, що відійшло в минуле. Це століття теж зіштовхнеться з битвою за цінності між відкритими суспільствами, такими як британське, і авторитарними режимами на зразок Росії», - переконана Мордонт.
Вона пообіцяла, що Лондон подвоїть співпрацю з США і ЄС, а також іншими ключовими партнерами для координації військової допомоги, а також буде заохочувати європейських союзників робити більше. Британія буде очолювати зусилля G7 з запровадження санкцій проти Путіна і його режиму, а також посилить свої дії, націлені на виконання цих санкцій.
«Ми розглянемо можливості для розширення підготовки українських військових у Великій Британії, а також створимо цільову групу на чолі з королівськими ВМС для комунікації і проведення розмінування у стратегічних водах Чорного моря. На додачу ми посилимо інформаційні операції в Україні для боротьби з російською дезінформацією і покращенням української внутрішньої стійкості», - йдеться в статті Мордонт.
Вона наголосила на необхідності відбудови економіки України після провалу російської агресії. Для цього Лондон створить програму підтримки підприємців у технічному секторі, а також інвесторів для того, щоб вони могли працювати з українськими компаніями заради відновлення зростання і проведення відбудови після російських бомбардувань.
«Ми не шукаємо конфронтації з Росією. Але агресія Путіна проти його ж сусіда означає, що ми не можемо просто пройти повз і нічого не зробити. Битва українського народу проти загарбників - це і наша битва теж. Це частина ширшої сутички цінностей і ідей. І ми повинні зробити все, що можемо, щоб змінити хід цієї сутички. Президенте Зеленський, ми з вами зараз у вашій обороні України і свободи. Ми вас не підведемо», - йдеться в статті.