Канцлер Австрії Себастьян Курц вважає, що причин для додаткової відстрочки Brexit, передає Reuters.
"Ми, як Європейський Союз, встановили дуже чіткі терміни для виходу Великої Британії, і немає жодних підстав для подальшого їх продовження. За винятком, якщо щось зміниться в самій Великій Британії. Але поки до цього не дійшло", - сказав Курц німецької газеті Straubinger Tagblatt.
Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей в п'ятницю попросила відстрочити Brexit до 30 червня. У листі, направленому голові Європейської ради Дональду Туску, йдеться, що і уряд, і парламент Великої Британії виступають проти виходу з ЄС без угоди, проте поки не прийшли до консенсусу щодо умов Brexit. Без відстрочки ж Велика Британія повинна буде покинути ЄС без угоди вже 12 квітня.
Мей також заявила, що спробує домовитися з парламентом до 23 травня, щоб Британія не брала участь у виборах в Європарламент, однак в іншому випадку готова провести вибори.
За даними газети The Guardian, Туск, у свою чергу, має намір запропонувати лідерам країн ЄС дати уряду Великої Британії рік на ратифікацію угоди про Brexit в парламенті - до 10 квітня 2020 року. Якщо угода буде схвалена раніше, то Brexit відбудеться достроково. На думку голови Європейської ради, це "єдина розумна міра", яка дозволить Європі не давати Великій Британії відстрочку кожні кілька тижнів.
Детальніше про процес виходу Великої Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Острів невизначеності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".