Канадські білі ведмеді вимирають дуже швидкими темпами

Поділитися
Канадські білі ведмеді вимирають дуже швидкими темпами © Kristin Laidre/University of Washington
Популяція хижаків у Західній Гудзоновій затоці Канади за 4 роки скоротилася більш ніж на 200 особин.

Білі ведмеді у Західній Гудзоновій затоці Канади — на південній околиці Арктики — продовжують гинути у великих кількостях, як показало нове дослідження сухопутних хижаків. Особливо важко доводиться самкам та ведмежам пише AP NEWS.

Дослідники обстежили західну частину Гудзонової затоки, де знаходиться місто Черчілль, яку називають "світовою столицею білого ведмедя", у 2021 році за допомогою літаків і підрахували, що там мешкає 618 ведмедів у порівнянні з 842 у 2016 році, коли проводилося останнє обстеження.

"Фактичне зниження чисельності набагато більше, ніж я очікував", - сказав Ендрю Дерочер, професор біології з Університету Альберти, який вивчав білих ведмедів Гудзонової затоки протягом майже чотирьох десятиліть. Дерочер не брав участі у дослідженні.

З 1980-х років чисельність ведмедів у регіоні скоротилася майже на 50%, виявили автори дослідження. Лід, необхідний їхнього виживання, зникає.

Білі ведмеді залежать від арктичного морського льоду. Вони використовують його для полювання, чекаючи біля тріщин спливаючих подихати тюленів, їх улюблених ласощів.

Але оскільки через зміну клімату Арктика нагрівається вдвічі швидше, ніж решта світу, морський лід рано тане влітку і довго намерзає восени.

Це призвело до того, що у багатьох білих ведмедів стало менше території, на якій вони можуть жити, полювати і розмножуватися.

За словами дослідників, смертність серед молодих ведмедів та самок у Західній Гудзоновій затоці викликає серйозну тривогу.

"Ми завжди передбачали, що саме білі ведмеді першими постраждають від змін у навколишньому середовищі", - сказав Стівен Аткінсон, провідний автор дослідження, який вивчає білих ведмедів понад 30 років.

Молодим ведмедям необхідна енергія для зростання, і вони не можуть прожити довгий час без достатньої кількості їжі, а самки ведмедів мають труднощі, оскільки витрачають багато енергії на виходжування та виховання потомства.

За словами Аткінсона, здатність білих ведмедів у західній частині Гудзонової затоки до відтворення зменшуватиметься, "бо у вас просто буде менше молодих ведмедів, які виживуть і стануть дорослими".

Нагадаємо, польські вчені, які працюють на архіпелазі Шпіцберген, вперше зняли на відео рідкісне полювання білого ведмедя. Молода самка тварини загнала оленя у воду, втопила, а потім витягла на берег і почала їсти. На думку дослідників, це пов'язано з тим, що через танення льодів Арктики білі ведмеді змінюють свій раціон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі