Так канадські чиновники хочуть перевірити, як виплата грошей від держави без виконання за це будь-якої роботи може працювати в якості програми соціального забезпечення.
Про це пише американське видання Washington Post, додаючи, що експеримент триватиме три роки.
"Багато людей непокояться, які перспективи світ обіцяє їхнім дітям. Це світ глобальної конкуренції, урізаних соціальних пільг, де все більше людей працюють на умовах часткової зайнятості", - сказав прем'єр-міністр Онтаріо Кетлін Вілл.
Згідно з експериментом, безумовний базовий дохід будуть отримувати чотири тисячі канадців з низькими доходами, яких оберуть довільно. Всіх учасників оберуть в містах Гамільтон і Тандер-БЕй, а також у сільському поселенні Ліндсі. Гроші від держави будуть отримувати як працевлаштовані, так і безробітні, а крім того ті, хто отримує соціальну допомогу і сім'ї, які працюють, але все одно вважають бідними.
Люди без сімей будуть отримувати до 17 тисяч канадських доларів у рік, сімейні пари - до 24 тисяч. Щоб заохотити людей шукати роботу, за яку добре платять, учасники експерименту зможуть отримувати додатково половину зарплати в якості базового доходу. Всього на експеримент Онтаріо збирається витратити 150 мільйонів канадських доларів.
Експерименти з виплатою базових доходів проводять не лише в Канаді. Нідерланди, Індія і Фінляндія теж випробоють систему базових безумовних виплат громадянам в якості нової форми соціального забезпечення в часи наступу новітніх технологій і ІТ-корпорацій, яким потрібно все менше працівників, щоб отримувати високі доходи.