Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань заявив, що Олександра Лукашенка не можна вважати президентом Білорусі, оскільки йому не вистачає для цього легітимності. Про це він сказав під час 27-ї міністерської ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі у четвер, 3 грудня, передає Укрінформ.
Зазначається, що Канада продовжує відстоювати впровадження рекомендацій звіту Московського механізму.
“Канада твердо переконана, що Олександру Лукашенку бракує легітимності бути лідером Білорусі. Ми продовжуємо відстоювати впровадження рекомендацій звіту Московського механізму, зокрема звільнення усіх вибірково затриманих, початку сутнісного діалогу між владою й опозицією для пошуку мирного виходу із ситуації та припинення насильства, вчиненого владою й добре задокументованого”, - сказав глава МЗС Канади.
За його словами, Канада підтримувала й підтримуватиме народ Білорусі.
“Ми не мовчатимемо, коли чиниться насильство й руйнується демократія”, - резюмував Шампань.
6 листопада Європейський Союз запровадив нові санкції проти чиновників режиму Олександр Лукашенка. Санкції Євросоюзу підтримала Україна.
Санкції США проти Лукашенка і ряду інших осіб діяли і до виборів 9 серпня. У жовтні санкційний список розширили.
Режим Лукашенка прагне жорсткими методами придушити протести білорусів. Світлана Тихановська, одна з лідерів білоруської опозиції, закликає до впровадження санкцій проти компаній, пов'язаних із Лукашенком та наближеними до нього олігархами. Однак Україна не планує впроваджувати економічні санкції, бажаючи обмежитися лише заходами проти білоруських чиновників, відповідальних за репресії. Чому? У хитросплетіннях української політики на білоруському напрямі розбирався Володимир Кравченко у статті «Заручники економіки».