І ці "зусилля" НАТО зараз дуже потрібні. Про це в редакційній статті пише канадська газета Globe and Mail, нагадуючи про агресивну політику Росії на чолі з Володимиром Путіним, якої світ не бачив після розпаду СРСР. Москва окупувала Крим, що стало безпрецедентним випадком у Європі після Холодної війни, і підірвала стабільність в Донбасі. Ці частини України "стали нічиєю землею". А країни Балтії і Польща почуваються неспокійно.
НАТО збирається відправити на східних фланг 4 тисячі солдатів. Британія, Німеччина і США підтримали цей план в той час, як у інших союзників або бракує грошей, або вони задіяні в інших операціях. Росія не приховує, що будує нову військову базу поблизу українського кордону так само, як і низку інших позицій від Чорного до Балтійського моря. В 2007 році вона "призупинила" виконання "Угоди про звичайні збройні сили в Європі". А кілька місяців тому Москва заявила, що "остаточно" відмовляється брати в цьому процесі участь.
Видання визнає, що в разі реальної війни 4 тисяч солдатів НАТО не вистачить для того, щоб відбити атаку Росії. Однак авантюри Путіна в Україні і Сирії показали, що він не хоче прямої війни.
"Пропозиція Канади приєднатися до цієї довгострокової місії НАТО покаже серйозність у підтримці наших союзників – країн, які поділяють наші демократичні цінності. Це та причина, чому після Другої світової війни і аж до початку 90-х років Канада розміщувала тисячі військ в Німеччині. Вони були там, щоб нагадати Москві, де її місце за лінією", - йдеться в статті.
Раніше видання New York Times писало, що США знадобиться допомога Канади для зміцнення НАТО в Східній Європі. Небажання деяких європейських урядів брати участь у найбільш масштабному розгортанні сил в Східній Європі з часів Холодної війни відображає внутрішні сумніви щодо доцільності протистояти саме Росії на Сході, а не зосередитися на боротьбі з терористами на Близькому Сході і в Північній Африці. У свою чергу, Естонія просить НАТО розмістити ракети Patriot в Балтії на випадок агресії Росії. Командування НАТО збирається остаточно затвердити пакет заходів для зміцнення захисту Східної Європи під час саміту у Варшаві, який запланований на липень. Нещодавно Голова військового комітету НАТО чеський генерал Петер Павел пояснив, що сусіди Росії чекають від НАТО більшого захисту. За його словами, НАТО, а особливо східні країни-члени Альянсу, "відчувають загрозу з боку російської самовпевненості і агресії".