Канада уклала збройовий контракт з Саудівською Аравією на суму 15 млн дол (близько12 млн дол США – прим. ред.), що є найбільшою угодою для Оттави з продажу зброї. Даний контракт планується здійснити протягом наступних десяти років.
Однак ця подія викликає сумнів у канадському контроль експорту, який уряд країни називає "самим суворим у світі". І якщо вже Саудівська Аравія отримала право на постачання канадського озброєння (королівство займає одну з найгірших позицій у сфері прав людини), тоді закономірно постає питання про те, якій же країні заборонено постачати зброю з Канади, повідомляє The Globe and Mail.
Адже політика експортного контролю Канади включає в себе ретельну оцінку у сфері прав людини в тій країні, з якої планується укладення угоди з продажу зброї. Однак уряд Оттави так і не пердоставило моніторинг прав людини в Саудівській Аравії, а МЗС Канади приховав деталі угоди від громадськості, пославшись на "комерційну таємницю".
Згідно канадського законодавства, уряд повинен ретельно аналізувати ситуацію з правами людини в тій країні, куди планується здійснюватися збройовий експорт, з метою не допустити використання цієї зброї проти мирного населення.
У 2011 році Саудівська Аравія направила військову техніку в сусідній Бахрейн для придушення громадянських протестів. Міжнародні ЗМІ були обурені цим жорстким придушенням мирних протестів. Однак уряд Канади вважає, що саудівська військова техніка була спрямована лише для захисту будинків і "не брала участь у придушенні протестів".
Раніше ЗМІ Німеччині повідомляли, що німецька збройова фірма Heckler&Koch протягом декількох років нелегально продавала штурмові гвинтівки G36 в Мексику.