Канада (провінція Британська Колумбія) оголосила, що збирається декриміналізувати невеликі кількості таких психоактивних речовин як кокаїн, MДMA, метамфетамін та опіоїди. Декриміналізація проходитиме в рамках судового процесу, який триватиме три роки, повідомляє ВВС.
Речовини залишаться незаконними, проте при виявленні у особи невеликої кількості речовини (загальна маса 2,5 г) її не заарештовуватимуть, не висуватимуть звинувачення та не вилучатимуть наркотики. Натомість людину направлятимуть до медичного закладу та запропонують відповідні соціальні послуги.
У провінції Британська Колумбія поширене вживання опіоїдів. З 2016 року було зафіксовано понад 9400 смертей через незаконні речовини – і більшість із них можна віднести до опіоїдів. Сумний рекорд 2224 смертей був зафіксований у 2021 році.
Трирічний судовий процес розпочнеться 31 січня 2023 року і триватиме до 31 січня 2026 року.
Частина експертів зі зниження шкоди, які вже давно закликають змінити підходи до наркотиків та дбати про здоров'я користувачів, схвалюють цей крок. Але є й критики, які кажуть, що це рішення є недостатньо ефективним. Зокрема, висловлюються думки, що 2,5 грами – це мізерна кількість, щоб чекати так довго.
Звичайно, тільки цей процес не змінить всю ситуацію у світі з приводу декриміналізації наркотиків, однак це важливий крок на цьому довгому та нелегкому шляху.
Чому в Україні більшість кримінальних справ стосуються споживачів наркотиків, а не наркомафії, читайте у матеріалі Артема Осипяна для ZN.UA " Катастрофи української наркополітики ".