Канада підтримує ідею розміщення миротворців у Донбасі

Поділитися
Канада підтримує ідею розміщення миротворців у Донбасі Якщо ООН санкціонує миротворчу місію в Україні - Канада у справі © Генпрокуратура України
Держава підтримає місію, якщо вона буде відповідним чином санкціонована ООН.

Канада готова підтримати введення міжнародної миротворчої місії в Донбас, якщо вона буде належним чином санкціонована ООН, заявив державний секретар МЗС Канади Марк Гвоздецький під час слухань в парламенті в четвер, 19 квітня, передає "Корреспондент.net".

"Наш підхід полягає в тому, щоб зрозуміти, чи ми можемо домовитися про миротворчий мандат, який дозволить досягти головної мети. Якщо так, то ми повною мірою підтримаємо таку місію", - сказав Гвоздецький.

Він пояснив, що основним завданням миротворців ООН має стати відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

"МЗС вивчає концепт миротворчої місії ООН в Україні, міністр Фріланд особисто піднімала це питання перед президентом і прем'єр-міністром України, держсекретарем США та багатьма іншими, щоб визначити, як миротворча місія може сприяти нашої головної мети, а саме: підтримати суверенітет і територіальну цілісність України", - зазначив держсекретар.

При цьому він додав, що "виникає багато питань з приводу того, чи готові деякі з необхідних партнерів погодитись на таку місію".

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо. Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.

При цьому в МЗС України зазначили неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі