Канада ніколи не потерпить втручання у внутрішні справи з боку Китаю — глава МЗС  

Поділитися
Канада ніколи не потерпить втручання у внутрішні справи з боку Китаю — глава МЗС  
У Канаді активізувалися заклики провести розслідування можливого втручання Китаю у вибори в країні.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила своєму китайському колезі Цінь Гану, що її країна не потерпить іноземного втручання у внутрішні справи, на тлі закликів до широкого громадського розслідування можливого втручання Китаю у вибори в Канаді. Про це повідомляє Reuters.

«Канада ніколи не потерпить жодної форми іноземного втручання в нашу демократію та внутрішні справи з боку Китаю», - сказала Жолі міністру закордонних справ Китаю під час зустрічі на полях саміту G20 в Нью-Делі.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і високопосадовці країни визнають спроби втручання з боку Китаю, але наполягають на тому, що результати виборів не були змінені.

Канадські ЗМІ нещодавно опублікували детальні звіти з посиланням на анонімні джерела у розвідці, в яких стверджувалося, що Пекін намагався втрутитися у вибори в Канаді. Трюдо і представники служб безпеки не підтвердили ці повідомлення.

Раніше Цинь Ган спростував звинувачення в тому, що китайські посольства і консульства в Канаді намагалися втрутитися у вибори в країні.

У четвер, 2 березня, канадський парламентський комітет, який розслідує втручання у вибори, ухвалив необов'язкову до виконання пропозицію, що закликає федеральний уряд організувати громадське розслідування. Це посилює тиск на Трюдо, вимагаючи від нього підтримати широке розслідування.

Трюдо заявив, що Канада вже має протоколи для запобігання іноземному втручанню, включаючи незалежну комісію, яка перевірила чесність виборів 2019 і 2021 років.

Головна опозиційна партія Канади розкритикувала Трюдо за те, що він не підтримав громадське розслідування, звинувативши його в спробі приховати китайський вплив.

Відкриті звинувачення Оттави щодо таємних схем втручання Китаю додають ще один рівень складності до напружених дипломатичних відносин між двома країнами.

Напруженість між Китаєм та Канадою зросла наприкінці 2018 року, коли канадська поліція затримала фінансового директора китайської компанії Huawei Technologies Co, після чого Пекін заарештував двох канадців за звинуваченням у шпигунстві. Усі троє були звільнені у 2021 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі