Канада може передати Україні ракети CRV7. Щоправда, з ними не все так просто

Поділитися
Канада може передати Україні ракети CRV7. Щоправда, з ними не все так просто © Офіс президента України
У Канаді є десятки тисяч таких ракет, однак багато з них не мають важливого елементу.

У Канаді федеральні консерватори вимагають від ліберального уряду передати Україні десятки тисяч надлишкових ракет CRV7 класу «повітря-земля», які планують утилізувати, передає телеканал CBC. З такою пропозицією виступив лідер опозиції П'єр Пуатьє.

Вказано, що канадські збройні сили мають 83 303 ракети CRV7, які розробили у 1980-х роках. Їх зняли з озброєння на початку 2000-х років. Три роки тому федеральний уряд підписав контракт на утилізацію цих ракет протягом кількох років. За словами Пуатьє, що він розуміє, чому Україна попросила Канаду передати CRV7 замість того, аби знищити їх.

«Настав час менше говорити і більше діяти. Замість того, аби змушувати канадців платити мільйони доларів за виведення цієї зброї з експлуатації потрібно її передати Україні, яка зможе використовувати ракети для захисту суверенітету», – заявив Пуатьє.

Вказано, що 2 лютого, Департамент національної оборони (ДНО) Канади визнав, що все ще має такі ракети. Їх вони розглядають як частину можливого майбутнього пакету військової допомоги. Однак за словами представника оборонного відомства, проблема полягає в тому, що, не всі ці ракети мають боєголовки.

«Перед тим, як відправити обладнання в Україну, ми тісно координуємо свої дії з українською стороною, аби переконатися, що будь-яка допомога відповідатиме її військовим потребам, і ми вивчаємо оперативну ефективність обладнання», – сказав представник міністра оборони Деніел Мінден.

Прихильники кампанії з передачі Україні ракет повідомили, що близько 8 тисяч ракет CRV7 все ще мають боєголовки в хорошому стані і можуть бути передані негайно. Інші ж ракети, за їхніми словами, можна розібрати на запчастини. 

Розроблена під час холодної війни та вироблена компанією Bristol Aerospace у Вінніпезі, CRV7 вважалася однією з найпотужніших ракет класу «повітря-земля» свого часу. Вона перебувала на озброєнні країн-союзників під час війни в Афганістані.

Такі ракети можна запускати як з літаків, так і з бойових вертольотів. Їх оснащують різними типами боєголовок, одна з яких, важить 7,3 кілограма та здатна пробивати броньовані або надто укріплені цілі.

Мінден сказав, що пропозиція про передачу ракет була спробою відволікти увагу від того факту, що консерватори проголосували проти оновленого законодавства про вільну торгівлю минулого року. Консерватори заперечували проти положення про «вуглецевий податок» у тексті угоди, хоча український уряд не має жодних зобов'язань щодо запровадження такого збору.

Нагадаємо, під час 18-го засідання Контактної групи у форматі «Рамштайн» міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про новий пакет військової допомоги Києву. Мова йде про передачу Україні 10 багатоцільових катерів компанії Zodiac Hurricane Technologies. Їх вартістю складає близько 20 мільйонів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі