"Громадяни, які вже отримували канадські візи, зможуть подорожувати в Канаду без віз з 1 травня 2017 року, а безвізовий режим для всіх інших громадян набирає чинності з 1 грудня 2017 року", – повідомив президент Румунії Клаус Йоханніс у п'ятницю, 21 жовтня.
При цьому Оттава залишила за собою право призупинити дію безвізового режиму, якщо буде зафіксовано збільшення кількості нелегальних мігрантів з Румунії.
За словами президента, Румунія у зв'язку з візової лібералізацією відкликає своє право вето тносительно Угоди про вільну торгівлю між ЄС і Канадою.
Раніше Бухарест заявляв про відмову підписувати Угоду через невирішене питання візової лібералізації з Канадою.
Тим часом, петиція про надання Україні безвізового режиму у травні набрала необхідну кількість голосів для розгляду її канадським парламентом.
Скасування короткострокових віз для українців було одним із пунктів передвиборчої програми Ліберальної партії, що має більшість в нинішньому скликанні парламенту Канади.
Оглядач DT.UA Володимир Кравченко скептично оцінював шанси на однозначне схвалення федеральним парламентом петиції, але зазначав, що питання візової лібералізації з Україною дійсно включено до політичного порядку денного в Канаді.
"Очевидно, що безвізовий режим нашій країні не буде надано за одну ніч. Багато залежить від українських реформ у секторі безпеки та економіці, від того, наскільки в нашій країні будуть дотримуватися права людини. Поки Київ у своїх переговорах з Оттавою акцентує увагу на необхідності спрощення процедури отримання канадських віз українцями, скорочення необхідного переліку документів для отримання віз і збільшення кількості видачі багаторазових віз терміном дії до десяти років", – писав автор.
Детальніше про перспективи безвізового режиму України з Канадою читайте в статті Володимира Кравченка "Візовий трафарет Канади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".